Mezinárodní akce v ČR


Na Kongresu CEB, který se konal o víkendu v Aténách bylo potvrzeno, že v ČR budeme pořádat 3 velké baseballové akce.

Tou první bude turnaj CEB Cupu, který se uskuteční v Brně na MBS ve dnech 5.-9.6.2019. Draci tak budou mít ve „druhém“ poháru výhodu domácího prostředí.
„Jsem rád, že budeme hrát v Brně, nemusím si brát dovolenou z práce, budu mít vlastní postel a jelikož nečekám nějakou obrovskou návštěvnost, tak i klidné soustředění na hru“, kvituje výhodu domácího prostředí Petr Čech. „Nesmíme nikoho podcenit. Je to pohár, který je důležitější než Champions Cup, jelikož ten se musí vyhrát, aby byla jistota, že budeme mít alespoň jeden tým v prestižním Poháru Mistrů v dalším roce“.

V základní skupině Draky čekají soupeři z Francie, Ukrajiny a Španělska. Ve druhé skupině hraje vicemistr z Německa, a dále zástupci Švýcarska, Běloruska a Chorvatska. Podle papírových předpokladů by německý Heidenheim Hedeköpfe měl být největší soupeřem pro náš tým v boji o místo v Champions Cup.

Žáci U12 dlouho čekali na informaci, kde se bude hrát letošní evropský šampionát. Nakonec padla volba na Třebíč, kde se stejný turnaj uskutečnil v roce 2016.
„Sportovní klub Třebíč Nuclears je velmi potěšen, že může hostit tak významnou akci jako ME žáků do 12 let. Těšíme se a pevně věříme, že navážeme kvalitou na předchozí ME.“ Prohlásil předseda klubu Jan Urbánek.
Do Třebíče se podle posledních informací sjede celkem 15 týmů. Osm jich bude hrát tzv. A skupinu. Mezi touto osmičkou nechybí žákovské reprezentace evropských baseballových velmocí, tedy Nizozemska a Itálie, dále přijede výběr Francie, Belgie, Ruska, Německa a Maďarska. Jedná se o prvních 8 týmů z loňského ME v Budapešti, kde hodně překvapilo Maďarsko a Belgie. Bude se sestupovat do B skupiny a kdo zůstane v B skupině si už o postup na MS nezahraje, což je velká nevýhoda tohoto systému. Ve skupině B, tedy v kvalifikaci se utkají Ukrajina, Rakousko, Polsko, Slovensko, Velká Británie, Litva a Rumunsko. Slovinsko se odhlásilo, ale i tak půjdeme na rekordní počet, vloni hrálo ME 14 zemí.

Jan Urbánek: „Letošní mistrovství bude velkou pořadatelskou zkouškou, 15 týmů z celé Evropy tady ještě nebylo. Ale v Třebíči máme velmi schopný pořadatelský tým a již nyní se pilně připravujeme. Největším oříškem bude příprava hřišť, protože podle předpokladů se bude hrát na 3 hřištích zároveň, a to znamená úpravu velkého mužského hřiště.“
Začíná se v úterý 2.7. a finálové zápasy jsou naplánovány na sobotu 6.7.2019. Všechna utkání se uskuteční v areálu Na Hvězdě, kde budou připravena 3 hřiště.
Češi obhajují stříbrné pozice, vloni podlehli ve finále Itálii. Bronz bralo trochu překvapivě Rusko po výhře nad Nizozemskem. Kromě Evropy čeká letos českou mladou reprezentaci také MS na Tchaj-wanu. Z letošního ME se na MS nepostupuje.

Druhé Mistrovství Evropy, které se bude konat v ČR bude hostit Praha, konkrétně hřiště Eagles a Tempa a týká se reprezentace U23. Pro Prahu to bude po dlouhé době mezinárodní baseballová akce podobného významu.
A jak vidí výhodu či nevýhodu domácího prostředí asistent trenéra Aleš Navrátil? „Na jedné straně to je výhoda, ale na druhé zase tlak. Někomu vyhovuje klid v cizině a soustředění se na výkon, někdo potřebuje cítit tlak a užívat si ho“.

Šampionát se hraje od 7. do 11.8.2019 a zúčastní se ho 8 týmů. Češi mají ve skupině Belgii, Ukrajinu a Chorvatsko. Ve druhé skupině se utkají Nizozemsko, Německo, Francie a Velká Británie. Přesný rozpis ještě není schválen, známé je pořadí zápasů. Začínáme s Chorvatskem a zápas všech zápasů hrajeme v sobotu 10.8. „Myslím, že naši fanoušci nás podpoří a donutí hráče podat ten nejlepší výkon.“ Utkání o medaile jsou na programu v neděli 11.8.2019. Turnaj se bude podle rozhodnutí WBSC poprvé hrát na 7 směn! Na posledním ME v Brně v roce 2017 skončili Češi druzí za Nizozemskem a Belgií. Reprezentace díky tomu vloni startovala na MS v Kolumbii.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací