Soustředění Programu PRO v Brně


Ve středu 20. února proběhl na v Brně na Tauferových kolejích další, a v letošní zimní přípravě už poslední, sraz hráčů, kteří jsou zařazeni do programu Baseball PRO. Jedná se o program, jehož cílem je:
*konkurenceschopnost v juniorském a starším věku s nejlepšími evropskými zeměmi (Holandsko, Itálie, Španělsko) 
*nastavení základního program řízeného „jedním mozkem“

Jedním z bodů náplně tohoto programu je naučit vybrané hráče házecí program (celkem 7 cviků), pracovat s medicinbaly (série cviků) a posilováním středu těla. Další myšlenkou je, aby se všechna tato cvičení dostala do podvědomí i ostatních hráčů v klubech, kteří neměli možnost se do programu nominovat. Vybrané hráče čeká náročná sezóna, někteří jsou ve výběrech reprezentace (ME a MS 2019).

V říjnu letošního roku bude hlavním reprezentačním trenérem žáků nominováno dalších šest nejlepších nadhazovačů společně se dvěma kečry z letošního ME a MS.  K nim se připojí ze stávající skupiny přibližně 15 hráčů a baseball PRO tak začne svůj druhý ročník.
Do konečného výběru bude kromě sportovního přístupu každého hráče zohleďován i jeho studijní prospěch.

Všem hráčům přejeme úspěšný start do nové sezóny!

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací