Přestupy 2019


Poslední únorový den skončil letošní Přestupní termín, ve kterém mohly kluby řešit své nové hráčské akvizice touto formou.

Extraligové kluby nebyly na přestupovém trhu moc aktivní. Za zajímavý můžeme považovat přesun Matěje Menšíka z Hrochů Brno do Techniky Brno. Opačným směrem pak šel Steven Chambers (r. 1990), který hrál za Techniku v letech 2014 a 2011 a momentálně působí v Austrálii. V roce 2014 nastoupil ke 13 utkáním základní části s bilancí W-L 9-3.

Z dalších cizinců změnili extraligové dresy Jarvis Jason (Draci – Eagles), Adam Holland (Draci – Eagles) a Rick van Dijck (Eagles – SaBaT). Scott Mulhearn a Joseph Truesdale stvrdili přestupy z Tempa, resp. z Arrows do Kotlářky svá předchozí hostování.

Jarvis Jason nastupoval v Extralize v roce 2016 (BA .271, ERA 3.46), v roce 2017 hrál za tým New Britain Bees. Adam Holland působil v nejvyšší soutěži rovněž v roce 2016, odházel 10 inningů s bilancí W-L1-1. Adam byl v roce 2011 draftován klubem Atlanta Braves, ale do MLB se nikdy nepodíval. Naposledy hrál v Austrálii za tým Canberra Cavalry. Michal Břeň, bývalý reprezentační catcher se přesunul z Olympie Blansko, kde nastoupil naposledy v roce 2017, do Draků Brno.

Kompletní přehled všech přestupů najdete zde

Další možností, jak získat hráče z českých oddílů je samozřejmě hostování v rámci kterého je možné zapojit se do hry jiného týmu až do 31.5.2019. Ze zatím podaných hostovacích lístků je zřejmé, že Marek Minařík bude i letos hrát v Tempu Praha a Kotlářka Praha okysličuje svůj tým mladou krví ze SaBaTu. V jejím dresu uvidíte opět Jiřího Vavrušu, jehož domovským týmem je rovněž pražský SaBaT.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací