Region Severozápad proškolil nové rozhodčí

Karel Jaksch, 05.03. 2019 Aktuality

V neděli 3.3. proběhlo v Praze školení rozhodčích licence „Rookie“.

Stejně jako v minulém roce, tak i letos se školení těšilo velkému počtu účastníků, kterých se nakonec v areálu Eagles Praha sešlo celkem 28. 

Posluchači byli v první řadě seznámeni s legislativou a systémem v regionu, poté se základy rozhodování a komunikace, následovala přednáška o vybavení rozhodčího. Letošní školení bylo záměrně více cíleno na praxi a proto se již v dopoledním programu všichni účastnici s lektory přesunuli do haly, kde si osvojili základy signalizace. 

Po obědové pauze pokračovalo školení opět v hale, kde byla na programu mechanika dvou rozhodčích a práce rozhodčího na domácí metě. Všichni si vyzkoušeli několik konkrétních drillů pod dohledem lektorů v čele se Zděndou Židkem, který zde předával zkušenosti získané nejen v USA. 

Na závěr školení byla účastníkům předána pravidla baseballu a věříme, že již brzy se v regionálních soutěžích objeví nové tváře v modrém. 

Lektoři:

Miroslav Kaigl
Zdeněk Židek 
Karel Jaksch
Filip Havlík
Matěj Dědek

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací