Novinky a překvapení pro First Cup 2019

Pavel Chadim, 06.03. 2019 Aktuality

Pro 3. ročník turnaje pro nejmenší jsme si opět připravili pár překvapení. Jakuba Malíka jako ambasadora a účastníka nedělní autogramiády jsme představovali kolem Vánoc. To, že všichni hráči a trenéři dostanou zdarma nové 1.cupové čepice, jsme také avizovali. Ale nyní můžeme skutečně potvrdit, že došly a máme je již na skladě (viz fotka). Díky daru našeho mecenáše můžete na fotce vidět 5 regionálních barev (žluté pro SZ region, červené pro JZ, oranžové SV, zelené Východ a modré pro region Jih). Všichni organizátoři a trenéři budou mít stejné bílé. Myšlenkou je, že tito dospělí jsou na stejné lodi a snaží se pro mladé hráče vytvořit nezapomenutelné zážitky. Jsou komparsem pro ně, ne spouštěčem nevraživosti a osobních ambicí. 

A pro všechny tyto slušné trenéry a vzorné rodiče budeme na Zlatém FirstCupu organizovat sobotní After párty na parníku ve 20:00 hodin! A také se snažíme domluvit koncert dětské punkové skupiny Miksle Piksle. Jestli ne letos, tak příští rok určitě :).

Další novinkou je to, že kvalifikační turnaje Stříbrných FirstCupů se budou dohrávat jen do fáze známých postupujících. V regionu Jih a Severozápad budou postupovat 4 týmy, z ostatních regionů vždy 2 týmy.

Divoké karty obdrží regiony s největším počtem účastníků a dle loňských výsledků. Důvodů je více:  ulehčení areálům, čas na dovednostní soutěže Masters, možnost více vzájemných zápasů ve skupině, nemít jen jeden klíčový stresový zápas k postupu a také zavedení další novinky – veřejného losování nasazení týmů na Zlatý FirstCup. Letos jsme se domluvili s organizátory SuperCupu, takže slavnostní losování do skupin proběhne v Praze první červnový víkend během jejich oslav 10. výročí závěrečného turnaje.

Posledním překvapením je forma závěrečného turnaje v Brně. Chceme vyzkoušet u nejlepších 4 týmů FirstCupu (tedy od semifinále) coachpitch - nový přední front tos od kauče, takže něco ve smyslu coachtos. Tedy pálení letícího míče, formu, která se hraje u stejně starých dětí nejen v USA. A opakovaně s úspěchem jsme vyzkoušeli na přípravných turnajích této kategorie.        

Je radost sledovat vývoj hráčů, kteří absolvovali turnaje SuperCupu před 10 lety. Je radost vidět na krku „kluka z plakátu SuperCupu 2010“, Šimona Blažka, medaili z mistrovství Evropy juniorů po výhře nad Itálií. Dobrovolnická práce všech dává smysl a radost. Věříme, že i někteří ze 400 hráčů, kteří absolvovali první dva ročníky FirstCupu vloni a předloni, se za pár let prosadí v evropském či světovém baseballu, nebo se budou nadále bavit baseballem českým a třeba pomohou dalším mladým hráčům k nezapomenutelným zážitkům jako organizátoři.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací