Rozpis a změny jarních mládežnických pohárů 2019

Ondřej Rypar, 11.03. 2019 Aktuality

Opraveno 13.3.2019 v 8:00

V letošním roce dochází ke změnám v pořádání open turnajů mládeže, které vycházejí z koncepce mládežnických soutěží, kterou schvaloval ještě starý výkonný výbor na popud TMK schválené STK. Nové vedení STK navrhlo a nový VV schválil další změny, které vycházejí z počtu přihlášených týmů a požadavku hnutí sesbírané komisaři na ČBP v minulých letech a v rámci legislativních návrhů členů ČBA.

Mezi hlavní změny patří rozšíření počtu týmů, které hrají na podzim o titul na 12 (u U18 na 6) s tím, že přímo na MČR postupují první čtyři týmy z ČBP. V kvalifikaci pak hrají vítězové postupových (minimálně 4 týmy v soutěži) regionálních soutěží doplněné týmy od pátého místa na poháru dál tak, aby kvalifikace měla osm účastníků. U kategorie U18 se MČR účastní vítězové ČBP a první dva po základní části postupových regionálních divizí (Extraliga U18).

První velkou změnou je, že se STK rozhodla vydat seznam nasazených týmů, rozpis turnajů a pořadatele (pokud jsou známy) již do 10. 3., a dát tak čas týmům na rozmyšlenou, zda se chtějí zúčastnit turnaje za těchto podmínek. Termín pro odhlášení, nebo přihlášení je stanoven do 1. 4. Po tomto termínu budou přihlášeným týmům rozeslány startovné a garance.

Pořadatelé

Na základě žádosti týmů v přihlášce do soutěží na rok 2019 a dodatečnou žádostí o pořadatelství rozhodl/ne VV o následujících pořadatelích:

Kategorie

Pořadatel

Počet hřišť

Další hřiště

U18

Arrows Ostrava

2

 

U15

Technika Brno

2

Hroši Brno,

v pátek Draci Brno

U13

Sokol Hluboká

2

 

U11

Rytíři Trutnov

2

Od soboty třetí hřiště bez kopce pro skupinu 13.-20.

 

ČBP U18

Turnaj proběhne v termínu od 21.-23. 6. v areálu Arrows Ostrava na dvou hřištích. Turnaje se zúčastní i reprezentace U15, která doplní počet účastníků na 8 týmů. Nasazení do slupin podle výsledků na MR a ČBP kategorie U15 v roce 2016 je následující:

 

Skupina A

   

Skupina B

1

Draci Brno

 

2

Cardion Hroši Brno

4

Třebíč Nuclears

 

3

Eagles Praha

5

Kotlářka Praha

 

6

SaBaT Praha

8

Reprezentace U15

 

7

Arrows Ostrava

  Rozpis CBP U18 (pdf).

ČBP U15

Turnaj proběhne v termínu 14. – 16. 6. v Brně. Aktuálně je přihlášeno 13 týmů a nasazení bylo na základě výsledků kategorie U13 v roce 2017.

 

Skupina A

 

Skupina B

 

Skupina C

 

Skupina D

1

Tempo Titans Praha

2

Cardion Hroši Brno

3

Eagles Praha

4

Sokol Hluboká

8

Technika Brno

7

SaBaT Praha

6

Draci Brno

5

Třebíč Nuclears

9

Arrows Ostrava

10

Klasik FM

11

Kotlářka Praha

12

Skokani Olomouc

16

 

15

 

14

 

13

Olympia Blansko

 

Skupina A, kde hraje Technika, bude hrát základní skupinu na Technice, Skupina B, kde jsou Hroši, na Hroších a skupina C, kde jsou Draci, na Dracích. Nehrají se vyrovnávací zápasy, ale je rozdílný časový limit ve skupinách A-C (120 min.) a ve skupině D (100 min.).

Rozpis ČBP U15 (pdf).

ČBP U13

V kategorii U13 je přihlášeno 21 týmů a proto STK rozhodlo o pořádání kvalifikace. Prvních osm nasazených týmů podle výsledků kategorie U11 v roce 2017 je nasazeno do poháru přímo a o zbylá čtyři místa se sehrají dvě regionální kvalifikace. Pořadatelem závěrečného turnaje je Sokol Hluboká a ČBA aktuálně hledá pořadatele regionálních kvalifikací ČBP U13, které proběhnou 17. - 19. 5. V případě 6 a méně účastníků bude systém na kvalifikaci každý s každým. Při více účastnících budou skupiny a play-off.

 

Kvalifikace Morava

   

Kvalifikace Čechy

1

Klasik Frýdek-Místek

1

Rytíři Trutnov

2

Oilers Hodonín

 

2

Baseball Plzeň

3

Technika Brno

 

3

Blesk Jablonec

4

Arrows Ostrava

 

4

Sokol Hluboká

5

Skokani Olomouc

 

5

Wolfs Domažlice

6

SaB Orli Choceň

 

6

Piranhas Beroun

     

7

Brewers Klatovy

 

Skupina A

 

Skupina B

 

Skupina C

 

Skupina D

1

Třebíč Nuclears

2

Cardion Hroši Brno

3

Draci Brno

4

Tempo Titans Praha

8

Eagles Praha

7

Olympia Blansko

6

SK Kotlářka

5

SaBaT Praha

9

Morava 1

10

Čechy 1

11

Morava 2

12

Čechy 2

Rozpis ČBP U13 (pdf).

ČBP U11

Kategorie U11 podle schválené koncepce se hraje v režimu modifikovaného double elimination turnaje. Důvodem bylo snížení počtu herních dní maximálně na tři dny turnaje a nehrát velké kvalifikace. Aktuálně je na turnaj přihlášeno 19 týmů a rozpis počítá až s 20 týmy.

Herní systém je nastaven tak, že první kolo (W1) hrají týmy nasazené na 13.-20. místě. Tým, který prohraje první kolo jde do prvního kola spodní části pavouka (L1), kde se potká z prohraným týmem z druhého kola (W2), který je v části pavouka kam nenavazuje první kolo (hrají proti sobě nasazené týmy své první zápasy). Naopak tým, který prohraje v druhém kole (W2), a je v části kam navazuje předkolo, spadne až do druhého kola spodního pavouka (L2).

Do finále se probojují týmy bez porážky a do souboje o třetí místo týmy s jednou porážkou. Tyto čtyři týmy postupují přímo na MR. Teoreticky stačí k postupu do kvalifikace MR být do dvanáctého místa, tedy za předpokladu, že do dvanáctého místa budou všichni vítězové regionů. Dvanácté místo zaručuje účast ve třetím kole (W3 nebo L3).

Týmy na prvních patnácti místech jsou nasazené podle ČBP U10 z roku 2018 a zbylé týmy se losovaly. Bohužel se musí hrát brzo od rána, aby se vše stihlo, a zápasy začínají již v 8 hodin ráno. Pokud bude týmů pouze 19 tak se v pátek začíná v 9:00.

Rospis ČBP U11 (pdf).

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací