„Spring Training hodnotím velice pozitivně“ říká Jakub Hajtmar.


Česká reprezentace se již poněkolikáté vydala zahájit sezonu do zámoří, kde head coach Mike Griffin připravil pro hráče pestrý program zaměřený na všechny baseballové aspekty.  „Vše je obohaceno tím, že se můžeme na hřišti i mimo hriště potkat s lidmi, ke kterým se člověk může těžko jen tak dostat“, pochvaluje si zkušený 31letý vnitřní polař JAKUB HAJTMAR

Co si myslíš, že si tým z této akce odnesl.
Určitě je Spring Training výborný začátek sezóny. Můžeme hrát v teplém počasí, trénovat na kvalitních hřištích.

Jaké jste měli soupeře?
Byly to TOP týmy, které jsou ve srovnání s evropským baseballem na špičkové úrovni. Je důležité se s těmito soupeři střetávat. Určitě nás to posune dál a připraví na vrcholy letošního roku, tedy Mistrovství Evropy a Olympijskou Kvalifikaci.

Jak důležitá je právě tato fáze přípravy na turnaje, které se konají až v září.
Je to určitě nejdůležitější moment v přípravě na velkou akci. Přijeli sem hráči, kteří se potřebují rozehrát a byli zde také mladí hráči, kteří zde dostali šanci podívat se, jak to na takovýchto akcích chodí. Jak se tým prezentuje navenek a jak se hraje baseball a vede zápas na vrcholové úrovni.

Jak celkově akci hodnotíš?
Hodnotím ho velice pozitivně. Je to už má několikátá příprava a je velice důležitá pro kvalitní start a přípravu národního týmu.

Kdo všechno ze zajímavých baseballových hráčů či trenérů vás navštívil?
Spring Training je organizován výborným týmem lidí kolem Mikea Griffina, tedy Corey Lee, Trot Nixon a další. Můžeme tak hrát na kvalitních hřištích a proti kvalitním soupeřům. A vše je obohaceno tím, že se můžeme na hřišti i mimo hřiště potkat s lidmi, ke kterým se člověk může těžko jen tak dostat.

Můžeš být konkrétní?
Navštívil nás Mike Sweeney z Kansas City Royals, člen Hall of Fame MLB. Měli jsme možnost večeřet s Adamem Warrenem (nadhazovač MLB) a povídat si o baseballu a MLB. Seděli jsme u jednoho stolu s generálním manažer San Franciso Giants. To jsou přidané hodnoty. Není to jen o hráčské přípravě, ale také o širším rozhledu a pohledu na světový baseball.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací