Soutěžní řády 2019 - aktualizováno

stk čba, 05.04. 2019 Aktuality

Sportovně-technická komise doplnila Soutěžní řády o schválené změny, které byly zaslané členy ČBA a byly komisí schváleny. Dále jsou SŘ aktualizované a opravené na základě připomínek z hnutí.

Jedná se o Soutěžní řád mužů, EXL U21, EXL U18, do kterých byla přidána příloha Speed-up rules“.

V soutěžním řádu EXL U21 došlo k revizi:

  • § 3.3.1 Čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále se utká družstvo umístěné po nadstavbě na 3. místě se družstvem umístěným na 6. místě a ve druhé sérii družstvo umístěné na 4. místě s družstvem umístěným na 5. místě.

  • § 7.1 Omezení pro hráče

Soutěží se mohou zúčastnit jako hráči pouze muži, kteří v daném kalendářním roce dosáhnou věku alespoň 15 let a nejvýše 21 let. V utkáních základní části a nadstavby mohou dále nastoupit i hráči (muži) ve věku 22-23 let. Těchto hráčů smí v jednom utkání za dané družstvo nastoupit celkem nejvýše šest (označených v pořadí pálkařů před utkáním) a v hrající sestavě družstva smí být v každém okamžiku nejvýše dva. Za způsobilost hráče k účasti v soutěži a za dodržení uvedeného limitu pro hráče U23 odpovídá licencovaný trenér příslušného družstva.

Hráč nesmí nastoupit do utkání hraného v termínu reprezentační akce (libovolné kategorie), ze které se z libovolných důvodů omluvil. Termínovou listinu reprezentačních akcí a nominaci hráčů zveřejní ČBA nejpozději před začátkem sezony.

Pro nadhazovače ve věku 15-18 let platí i v soutěžích U21 omezení počtu nadhozů uvedená v Soutěžním řádu celostátních soutěží mládeže a jeho přílohách. Za evidenci počtu nadhozů a dodržování daných omezení odpovídá licencovaný trenér (manažer) družstva. Způsob evidence počtu nadhozů stanoví STK ČBA. Při porušení omezení pro hráče, bude s licencovaným trenérem (manažerem) zahájeno disciplinární řízení.

  • § 7.3 Cizí státní příslušníci

V Exl U21 je zakázán start cizinců (hráčů, kteří nemají občanství ČR). STK ČBA může schválit výjimku pro cizince žijící trvale v ČR.

Soutěžní řád mužů

Soutěžní řád U21

Soutěžní řád U18

Soutěžní řád mládeže

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací