Winkler o nominaci: „Velká pocta a poklona pro český baseball“

Jan Beneš, 08.04. 2019 Aktuality

Na konci června proběhne v Londýně turnaj pod záštitou Major League Baseball pro nejtalentovanější hráče pohybující se na starém kontinentu. Kromě očekávaného velkého hráčského zastoupení se dostalo i na českou trenérskou školu. Manažerem jednoho z týmů bude DAVID WINKLER, hlavní trenér juniorského národního týmu, který neskrývá radost z nominace.

Poslední červnový týden bude v britské metropoli patřit baseballu. Evropská elita hráčů do 18 let se rozdělí do tří týmů a sehraje sérii zápasů každý s každým. Určitě víme, že každý tým odehraje 4 zápasy“ přibližuje zápasový program Winkler. Kromě zápasů je celá akce i možností pro skauty týmů MLB sledovat evropské mladíky a vytipovat si potenciální adepty na podpis smlouvy do nejslavnější ligy světa.

„Je to pro mě velká pocta, ale zároveň i poklona pro celý český baseball. Myslím, že je to poprvé, kdy dostali trenéři z ČR možnost účastnit se v takovéto pozici akce MLB,“ oceňuje nominaci do manažerské funkce dlouhodobý trenér reprezentace juniorů. „Velice si vážím toho být manažerem u týmu, kde bude spousta nových hráčů z různých zemí včetně tří nových trenérů. Na druhou stranu neplánují žádné velké taktické přípravy, zkrátka se bude hrát baseball“ pokračuje bývalý extraligový hráč.

 

Na akci nebude jediným českým zástupcem. „O zastoupení našich hráčů jednáme už delší dobu a není to vůbec jednoduché. Nyní již máme seznam potencionálních hráčů včetně několika potvrzených jmen. Předběžně počítám s účastí minimálně devíti českých hráčů, možná i více“ predikuje Winkler hojnou účast. Kromě hráčů se dostalo i na zástupce české trenérské školy. V dalším týmu bude působit Jan Gregor na pozici kauče na třetí metě. „Úroveň našich trenérů je na slušné úrovni. Pokud se podíváme k trenérům top týmů a národních týmů tak jsme na tom velmi dobře. Na druhou stranu je za poslední dobu vidět, že se mnoho kvalitních a zkušených trenérů více věnuje práci s mládeží, což přispívá ke zkvalitňování hráčské základny“, má radost z českých trenérů šéf brněnské akademie.

Na konci akce čeká na všechny účastníky akce zážitek s velkým Z. „V pátek 28. června půjde celá skupina na trénink týmů New York Yankees a Boston Red Sox“, odkrývá překvapení muž, který žije baseballem. Chystá se i na samotný zápas sledovat nejslavnější týmy MLB? „Pokud vše dopadne dle plánu tak určite J „ uzavírá Winkler.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací