ČBP mužů zná semifinalisty


Letošní ročník Českého baseballového poháru mužů pokročil mílovými kroky směrem k semifinále, která se hrají ve středu 22.5.2019. na MBS a v Tróji.

Tři jejich účastníci byli již známi již minulý týden, ten čtvrtý pak od včerejšího večera, a dá se říci, že je to ten nejpřekvapivější.
Ze souboje mezi Draky U21 a vítězem základní části První ligy vyšla lépe mladá záloha Draků, která Klasik Frýdek-Místek porazila celkem jasně 12:5 a bude tak nakonec hájit dračí barvy sama. Místo "bratrovražedného" boje mezi Draky U21 a obhájcem prvenství, dojde totiž pouze k "brněnské" bitvě s Technikou.
Ta dokázala ve středečním duelu na domácím hřišti Draky porazit 5:4 a pokazit tak "jednobarevné" semifinále. Druhý tým průběžné extraligové tabulky se  dostal i díky dvoubodovému homeruny Přemka Chrousta do vedení 4:0, ale domácí se nevzdali a vykřesali naději jedním doběhem ve 4. inningu. Obrat v zápase pak dokonali 4 body v 5.směně. Konec zápasu pak patřil nadhazovačům, tedy Petru Minaříkovi a na straně pozdějších vítězů Koizumimu a Michalu Kočímu. Technika má v Extralize na svém kontě pouze 2 výhry, ale tentokrát se jí podařilo favorita zaskočit.

Ve druhém semifinále se utkají Nuclears Třebíč, kteří zvítězili nad Kotlářkou Praha, která nebyla v extraligové sestavě, 8:6 a prvoligový SaBaT Praha. Ten si dokázal poradit s překvapivým čtvrtfinalistou a přemožitelem Blesku Jablonec, Rakovníkem Red Crayfish 15:6. V dresu Rakovníku nastoupili např. František Kučera a Lukáš Ercoli, tříbodový homerun odpálil Jan Pčolár, ale ani to nakonec na další postup nestačilo. V dresu SaBaTu, který postoupil do nadstavby o Extraligu, se dařilo sourozencům Dupalovým, a také Jiřímu Vavrušovi, který se tak po delší době startoval v této soutěži v dresu svého mateřského oddílu.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací