It's a homerun


Těsně před koncem základní části Extraligy můžeme konstatovat, že letošní ročník je velmi zajímavý a dramatický. Hodně jsou vidět jednotlivé pálkařské a nadhazovačské individuální výkony, nechybí překvapivé výsledky, prosazují se mladí hráči a hlavně, stále není rozodnuto.álkaři pálí jak o život, byť v žádném z týmů nechybí kvalitní čeští i zahraniční nadhazovači. Nasbírali již celkem 41916 hitů, z toho 318 dvoumetových, 58 třímetových a 115 homerunů, tedy jen o 2 méně, že za celou základní část v roce 2018. S homeruny se opravdu roztrhl pytel a k bráně Klubu českých homerunářů pro dalšího člena už můžeme hledat klíč.

Co to je homerun? Podle definice odpal, při kterém pálkař odpálí takovým způsobem, že bez chyb polařů oběhne všechny mety a pro svůj tým získá bod. Pokud jsou na metách další spoluhráči, získávají body i oni. Nejčastější homerun je odpal za oplocení hřiště. Získat bod oběhem všech čtyř met je ale samozřejmě možné dlouhým odpalem, který nestihnou polaři včas zpracovat a přihodit na domácí metu – tento odpal se označuje jako inside-park-homerun. Jako walk-off homerun je označen homerun, který hráč odpálí v dohrávce poslední směny zápasu. Nejcennější je tvz. grandslam, tedy homerun, při kterém jsou obsazeny všechny tři mety a tým tak získá celkem 4 body. Homeruny umí pálit i Martin Červenka
Vstup do excelentní společnosti Klubu českých homerunářů zajišťuje 50 homerunů odpálených ve všech fázích Extraligy (bez baráže s První ligou) a také z utkání mužské reprezentace na těch nejvyšších turnajích typu ME, MS, OH.

Z letošních nejlepších pálkařů a hráčů, kteří již v Klubu jsou, potvrzuje své pálkařské kvality tvář našeho nového videa Matěj Hejma, který je zatím na počtu 8 homerunů,  celkem jich má na svém kontě (podle pravidel Klubu) 106 a na 3. příčku, kterou drží legendární Jiří Víšek už mu jich zbývá pouze 5. Jasným králem v této „dovednosti“ je ale v ČR Pavel Budský. Letos zapsal již 3 homeruny a dostal se na metu 162 odpalů „za plot“. V klubu jsou rovněž stále aktivní hráči i reprezentanti - Jakub Malík (90), Jakub Sládek (72), Aleš Navrátil (55), Marek Rejman (53) a Martin Schneider (52).

Nejblíže k rozšíření této skupiny je ostravský Terrell Joyce. Ten hraje v české Extralize třetím rokem a k dnešnímu dni, tedy před zápasy s Technikou, má na svém kontě 48 homerunů. Tedy již jen dva dlouhé odpaly ho dělí od vstupu do Klubu, a navíc by byl prvním cizincem a prvním hráčem, kterému by se to podařilo během pouhých 3 let!

Ani další kandidáti nejsou od mety 50 homerunů daleko. Další hráč Arrows, Tomáš Juněc byl před začátkem sezóny na čísle 41 a letos zatím trefil 5 homerunů. I on tedy, při své současné formě, ještě letos následovat svého spoluhráče. Martin Mužík je momentálně na 41 homerunech, Daniel Vavruša na 40. Pokud se Kotlářka d ostane do nadstavby o titul, i oni mohou ještě letos slavit. Navíc oba budou mít šanci, při nominaci, na ME mužů v září v Německu.

Tabulka Klubu českých homerunářů

V roce 2018 padlo v základní části 117 homerunů, z toho jich dali Matěj Hejma 12 a Terrell Joyce 14. Dohromady v základní části, nadstavbě a play-off pak 197, z toho 29 Joyce, 17 Hejma, 13 Vavruša.
Sledujete PBP přenosy z Extraligy nebo raději jděte na hřiště a fanděte, třeba budete svědky zápisu do historie.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací