První liga ukončila ZČ, první 4 týmy se chystají na Nadstavbu o Exl


Druhá nejvyšší soutěž má odehránu základní část, a byť účastnících Nadstavby o Extraligu bylo rozhodnuto již dříve, nyní je tabulka kompletní.

Do soubojů se 4 extraligovými týmy postupují: Klasik Frýdek-Místek, Sokol Hluboká, SaBaT Praha a Blesk Jablonec. Ten se do této fáze soutěže probojoval díky lepším vzájemným zápasům s Hrochy Brno.

Vítězem základní části se stali, možná trochu překvapivě, hráči Klasiku Frýdek-Místek, kteří získali 11 výher a podlehli jednou Hluboké, Blesku a Hrochovi. Jejich hráč Tomáš Míček se stal nejlepším pálkařem ZČ, a další dva – Urban a Kaplan se dostali do TOP10. Nejlepším nadhazovačem pak byl Pavel Kociňák s bilancí W-L 3-1 a ERA 1.66.
„Povedlo se nám vytěžit maximum ze základní části,“ nechal se slyšet zkušený Adam Vítek, jenž odehrál čtyři sezony v Extralize v dresu Ostravy. „Ukázali jsme si, že můžeme hrát s kýmkoliv a také kohokoliv porazit. Tohle bychom chtěli využít i v baráži (přesněji v nadstavbě Extraligy o udržení, pozn. red.), kde můžeme překvapit i extraligové soupeře. Letos se nám daří jak v útoku, tak také v obraně podáváme stabilní výkony. Do baráže nastoupíme odhodláni porazit každý tým a uvidíme, jak se nám bude dařit.“
Druhou příčku obsadil, díky lepším vzájemným zápasům s Hlubokou, SaBaT Praha, který byl pouze o jednu výhru horší než Klasici, ale s nimi to měl 0-2. Nejlepšími pálkaři týmu byli Jan Tůma a Štěpán Dupal. Rick van Dijck, který přestoupil z Eagles odházel nejvíce směn (47), získal pro SaBaT 5 winnerů, rozdal nejvíce SO (66) a umožnil nejmenší počet obdržených bodů (ERA 0.96).
Pomyslný bronz bere loňský vítěz celé soutěže, Sokol Hluboká. Sokolové mají v TOP10 nejlepších pálkařů soutěže hned 4 zástupce – Mlsek, Soukup, Dvořák, Zhupanin. Na nadhozu se mohl spolehnout na svou stálici Davida Šťastného (ERA 2.65) a také japonskou posilu Kodaie Sasaki (ERA 1.56).
Čtvrtý Blesk Jablonec poslal do Nadstavby o Extraligu lepší poměr vzájemných zápasů s Hrochem Brno, ale s týmy z první 3 míst má negativní bilanci W-L 1-5. Jejich nejlepším pálkařem byl Michal Kubina s BA .429.

Složení nadstavbové čtveřice je tedy totožné s tím loňským a stejní budou i extraligoví soupeři – Nuclears Třebíč, Olympia Blansko, Skokani Olomouc a Technika Brno. Bude velmi zajímavé sledovat, jak si tentokrát prvoligové týmy s těmi extraligovými poradí. V roce 2018 na ně dohromady získaly pouze 3 výhry.
Nadstavba o Extraligu startuje v sobotu 1.6.2019. Hraje se systémem každý s každým dvakrát, přičemž zápasy ze základních částí obou soutěže se nezapočítávají. Základní rozpis najdete zde, může v něm ale po dohodách klubů ještě dojít ke změnám.
Týmy na 5.-8.místě budou hrát s případnými zájemci z regionů Open nadstavbu první ligy.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací