Extraliga U21 - skončila základní část


Rovněž juniorská Extraliga tedy soutěž pro hráče do 21 let ukončila svou základní část.
Další fáze soutěže, tedy nadstavba se hraje ve 2 skupinách. V jedné jsou týmy z 1.-4.místa, ve druhé ty z 5.-7.příčky. Obě skupiny hrají systémem každý s každým 4x a výsledky ze základní části se započítávají.

Semifinále mají jisté první dva týmy ze skupiny A, další účastníci zápasů o finále vzejdou ze dvou čtvrtfinálových dvojic. Ty vytvoří 3. a 4. tým ze skupiny A a 1. a 2. tým ze skupiny B. Naději na účast v bojích o medaile tak mají i týmy, které skončily po ZČ v dolních patrech tabulky. Finále se hraje na tři výhry, stejně jako zápasy o 3., resp. 5. místo. Poslední tým z nadstavbové skupiny B skončí celkově na 7.místě.
Loňský titul obhajují Draci Brno, stříbro Eagles Praha a bronz Kotlářka Praha. Letošní medailisté by měli být známi ke konci září.

Nejlepšího pálkaře ZČ nenajdeme v týmu z první čtyřky, ale v oddíle Nuclears Třebíč. Kamil Pejchal, který je pravidelným hráčem týmu v Extralize, odpálil 15 hitů a dostal se na pálkařský průměr .536. Druhý David Bauer (r. 2003) z Eagles sbírá v nejvyšší soutěže hlavně zkušenosti a má už na svém kontě 5 extraligových hitů, v Exl U21 to dotáhl na 18 dobrých odpalů a BA .529. Třináct hráčů odpálilo homerun, mezi nimi např. mladý reprezentační nadhazovač Draků Ondřej Furko a také další mladý reprezentant Martin Zelenka z Tempa, oba rovněž již stálí členové extraligových „áček“.

Že je Exl U21 dobrou přípravu pro „velkou“ Extraligu dokazují také statistiky nadhazovačů. Pět výher, nejvíce ze všech, má na svém kontě Matěj Satoria z Arrows, který odházel v nejvyšší soutěží přes 19 směn. Další výraznou postavou byl Viktor Večerka z Draků, autor 43SO, představil se také Ondřej Hegr z Eagles, který má v Extralize na svém kontě 3winnery.

Nadstavba začíná již tuto neděli, uvidíme, jaký vliv na sestavy bude mít jednak začátek TOP6 a také účast Arrows a Draků na pohárech CEB.
Aktuální rozpis zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací