10. ročník SUPERCUPU začíná


V pátek v 9:00 hod. ráno odstartuje v areálu Tempa Praha SUPERCUP, tedy turnaj kategorie U10, který letos slaví již 10. ročník. Zúčastní se ho 24 týmů - 15 českých, které si musely účast v tomto klání vybojovat v lítých regionálních kvalifikacích, a 9 zahraničních. Opět s čínským zástupcem, tentokrát je to Sky Baseball Team, nechybí ani loňští „bramboroví“ Sugar Storm i tradiční španělští San Boi Barcelona (vítěz z roku 2017).

Medailové pozice obhajují tři moravské týmy – Draci Brno, Nuclears Třebíč a Hroši Brno. Týmy jsou rozděleny do 4 skupiny, zápasy ve skupinách končí v sobotu 1.6. po obědě, pak už turnaj pokračuje zápasy play-off systémem double elimination a utkáními o umístění.

Nedílnou součástí všech turnajů Superpoháru a SuperCupu jsou soutěže Masters. Výkony v těchto jednotlivých baseballových dovednostech mají rovněž vliv na celkové pořadí týmů. V turnaji regionu Jih letos dosáhli Hroši Brno A v Masters absolutně nejlepšího výkonu v rámci všech turnajů ziskem 2980b., a také nejlepší výkon v souhře vnitřního pole – 16,46s. Kromě souhry vnitřního pole je součástí těchto soutěží hod, odpal a běh po všech metách. Nejdelší hod předvedl Toni Cortes Caballero ze Sant Bois z loňského finálového ročníku – 56,5m. Nejdelší odpal má zatím na svědomí Matyáš Landa z Tempa ze SuperCupu 2016 – 49,1m. Nejrychleji dosud běžela současná žákovská reprezentantka Kristýna El Ghannam z Hrochů – 12,2s.

Pro další podrobnosti, informace a průběžné výsledky sledujte web SUPERCUPU
Vstup z turnaje bude v pátek 31.5. součástí Studia 6, které vysílá ČT1 a ČT24, těšit se na něj můžete cca v 8:50 hod. Vystoupit by měli za organizátory Bohumil Bílek a František Přibyl a také jeden z mladých hráčů.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací