SuperCup vyhráli Hroši Brno

Robert Vávra, 03.06. 2019 Turnaje

Vítězství z jubilejního desátého ročníku SuperCupu si odváží Hroši Brno, kteří dominovali jak v dovednostních soutěžích Masters, tak turnaji. V dramatickém finále zdolali obhájce titulu Draky Brno 4:3. Hroši se ujali vedení ve třetí směně, ale Draci v pátém inningu vyrovnali. Během nastavené sedmé směny šli Draci dokonce do vedení, jenže Hroši zvládli v dohrávce dvěma doběhy skóre znovu otočit.

Draci Brno skončili na druhé příčce v turnaji, dovednostních soutěžích i celkovém hodnocení. Turnajový i celkový bronz pak náleží týmu Balashikha Bears. V Masters pak na třetím místě skončili domácí Tempo Praha. V historických tabulkách přepsali Hroši Brno časem 16,4 vteřiny nejlepší čas týmové souhry. David Vaskovich z Vienna Wanderers vyrovnal doposud nejrychlejší čas v homerunovém běhu výkonem 12,2 vteřiny. Turnaj se také dočkal vůbec prvního homerunu v podání Petra Duška z domácího Tempa Praha.

Součástí SuperCupu tentokrát bylo i veřejné losování základních skupin pro turnaj Zlatý FirstCup, kterému přihlížela desítka týmů, jejichž hráči zažili první ročník této akce pro děti do osmi let a jejichž mladší kluboví spoluhráči si vybojovali postup do brněnského finále, které proběhne 21. až 23. června 2019.

Kompletní výsledky všech utkání a výkony v dovednostních soutěžích Masters najdete na webu SuperCupu: https://supercup.baseball.cz/cz/supercup/

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací