Arrows a Draci v evropských pohárech


Dnes a zítra zahájí Arrows Ostrava a Draci Brno své účinkování v turnajích evropských pohárů.
Arrows odcestovali do Bologni, kde budou poprvé v historii startovat v Champions Cupu, tedy turnaji vítězů evropských ligových soutěží. Vloni si atmosféru evropských pohárových soutěžích vyzkoušeli na domácím stadionu v rámci C.E.B. Cupu a obsadili 3.místo.
V Poháru mistrů je osm týmů je rozděleno do dvou skupin, Arrows se postupně utkají s belgickými Deurne Spartans, italskou domácí Bolognou a nizozemskými L&D Amsterdam. Ve druhé skupině hrají italská Parmaclima, nizozemští Neptunus, německý Bonn a francouzský Rouen Huskies.
Arrows odcestovali z Ostravy v neděli brzy ráno auty a v pondělí 3.6. absolvovali ranní trénink. V sestavě nechybí žádná z hvězd ostravského týmu, je tam i Radim Novotný, který se vrátil ze studií v USA. První utkání je čeká již v úterý od 11:00 hod.

Vítězství obhajují Neptunus, stříbro Rimini (letos Parmaclina) a bronz Bologna. Zápasy můžete sledovat přes stránky CEB pomocí PBP.
V Bologni nechybí ani zástupci českých rozhodčích, konkrétně jsou to David Kulhánek a František Přibyl. Františka dnes čekají dvě utkání - duel Parmaclimy s Neptunus na první metě a Amsterdamu s Bolognou na třetí metě. V obou zápasech budou jako hlavní rozhodčí další známí z Extraligy tedy David Kulhánek a MojmírJankovič.

Draci Brno mají s účastí v pohárech daleko větší zkušenosti, vloni startovali v Rotterdamu v Champions Cupu a obsadili dělené 5.místo, když porazili v důležitém utkání Amsterdam 8:0. Nyní je čeká pohár o stupeň nižší, ale jak se přesvědčili vloni Arrows, ani zde není slabých soupeřů a je potřeba vydržet se silami až do konce.
C.E.B. Cup se hraje na MBS a na Hroších a startuje ve středu 5.6.2019. Draci se postupně utkají se španělským týmem Astros Valencia, ukrajinským výběrem KNTU a franouzskými Montigny Cougars. Ve druhé skupině startují běloruský Minsk, německý Heidenheim, chorvatský Varaždin a švýcharští Zurich Challengers.
Draci mají na soupisce všechny své hráče v čele s Peterem Moylanem, head coachem je po odstoupení Arnošta Nesňala Pavel Budský. Jsou pro ně vyhrazeny večerní zápasy od 19:30 hod. Všechna utkání budete moci sledovat přes PBP a nezapomeňte, že můžete využít také kanál Draci TV a kameru přímo na hřišti.
V rovněž v Brně najdeme mezi rozhodčími ty české, konkrétně Jiřího Kroupu a Zdeňka Židka, pro kterého je to jedna z posledních akcí před odletem do USA.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací