ME žáků v Třebíči se blíží


Nejlepší mládežnický baseball bude opět k vidění v Třebíči, kam první červencový týden zamíří čtrnáct národních týmů na mistrovství Evropy žáků do 12 let. Nejsilnějších osm celků se Na Hvězdě utká o titul, dalších šest zemí pak bude v samostatné skupině bojovat o postup do elitní části pro příští šampionát.

Český národní tým se v základní skupině postupně utká s Maďarskem, Německem a Ruskem. Ve druhé základní skupině jsou Itálie, Belgie, Francie a Holandsko. Jde o nejlépe obsazené mistrovství, kde nebude chybět žádný z nejsilnějších evropských výběrů. A jak vidí šance svého týmu hlavní trenér české reprezentace Filip Procházka? „Naším cílem v této těžké konkurenci je bojovat o medaile. Největším favoritem jsou podle mě Italové, s nimiž bude Česká republika reprezentovat Evropu na nadcházejícím Mistrovství světa.“ Říká Procházka.
Svého zástupce bude mít na hřišti i domácí klub Třebíč Nuclears. „S Pavlem Peroutkou počítám do outfieldu, kam budou směřovat odpaly silných pálkařů. Jeho místo bude nejspíš v pravém zadním poli.“ Říká k mladému zástupci Nuclears reprezentační trenér. Do turnaje vstoupí Česká republika hned po zahajovacím ceremoniálu, který je plánovaný na úterý 2. července 2019 od 17:15 hodin. Češi na hlavním hřišti vyzvou od 18:00 překvapení loňského šampionátu, tým Maďarska.

Ve středu 3.7. pak Česká republika narazí na Německo a ve čtvrtek 4.7. se postaví proti Rusku. Utkání v základní skupině začínají vždy v 18:00 hodin. Semifinále jsou na programu v pátek 5. července. Pokud Češi postoupí, čemuž všichni odborníci věří, měli by hrát na hlavním hřišti od 17:00 hodin. Turnaj uzavřou zápasy o medaile v sobotu 6. července 2019. Zápas o třetí místo začne ve 14:00 a finále pak v 17:00 hodin.

Nenechte si ujít nejlepší evropský baseball a přijďte podpořit český národní tým!  Kompletní rozpis utkání a další informace najdete na FB stránce turnaje: www.facebook.com/U12BEC2019.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací