Čeští nadhazovači vs. Filip Jícha


Marek Minařík a Daniel Padyšák přijali výzvu jednoho z nejlepších házenkářů světa Filipa Jíchy a utkali se s ním v souboji o nejrychlejší nadhoz.

Filip Jícha byl v roce 2010 vyhlášen nejlepším házenkářem světa a v současné době působí jako trenér v německém týmu THW Kiel. Marek Minařík působil v organizacích Philadelphia Phillies a Pittsburg Pirates a v současné době hájí barvy Tempa Praha. Daniel Padyšák čerstvě podepsal smlouvu s Charleston Southern University a hraje v Kotlářce Praha. Všechny nadhozy pak poctivě pochytal Martin Mužík. Všichni tři hráči se chystají na zářijový evropský šampionát, Daniel a Martin jsou pak také v nominace na srpnové domácí ME kategorie U23.

Rychlost hodu Filipa Jíchy v jeho nejlepších letech dosahovala 135 km/h, a tak byl sám zvědavý, jak se mu bude dařit s jiným typem míče. Soutěž odstartoval Marek Minařík, který se nakonec dostal na 146 km/h. Filip Jícha zabojoval v posledním pokusu a dokázal dostat baseballový míček do rychlosti 122 km/h. Daniel Padyšák se nenechal zahanbit zkušenějším kolegou a nakonec hodil 144 km/h. Filip Jícha tedy naše mladé nadhazovače nepřekonal, ale je potřeba říci, že již tři roky aktivně nehraje a jeho výkon i přes odlišnou techniku byl rozhodně velmi dobrý.

Kromě novinářů a televizních kamer souboj i přihlíželi také baseballoví mladí hráči a hráčky z Tempa Praha a mladé házenkářky ze Sokola Vršovice.

Reportáž z celé akce můžete sledovat dnes ve vysílání Branek bodů vteřin a určitě se můžete těšit na video z celé akce a obsáhlou fotogalerii.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací