Třetí místo pro repre U23 na PBT


Reprezentační výběr do 23 let má za sebou přípravu na domácí ME v podobě účasti na Pražském baseballovém týdnu. Z něj nakonec odchází se ziskem 3. místa.

Tým byl oslaben o hráče, kteří se ve stejném termínu zúčastnili kempu MLB v Londýně, ale zejména na nadhozu mohl po dohodě s Mikem Grifiinem využít výpomoci kolegů z mužské reprezentace. V prvním utkání si naši hráči poradili s týmem z Johns Hopkins Universzity 7:1. Jistotou na nadhozu byli Jan Novák a Tomáš Ondra, na pálce pak Filip Moštěk se 3 hity a 2 RBI.

Druhým soupeřem českého týmu byl výběr Běloruska. Češi v průběhu utkání prohrávali, odpálili méně hitů, ale nakonec si odnesli celkem jasnou výhru 12:6. Homerunem se uvedl Radim Novotný, Vladimír Chlup prostřídal celkem 5 nadhazovačů – Satoria, Ercoli, Hegr, Cihlář a Bužga.

Náročný program pro všechny hráče v horkém počasí přinesl třetí den turnaje. Češi nejdříve porazili Rusko těsně 7:6. Pálkařskou formu opět potvrdil Filip Moštěk se 3 hity ze 4 startů, na kopci se činili Jiří Vavruša a Josef Cihlář. Zápas byl plný zvratů, český výběr prohrával, vedl, prohrával, vedl a nakonec dokázal odpovědět i na 2 body Rusů na začátku 7.směny také 2 doběhy a těsné vedení udržel až do konce.

Bezprostředně po tomto těžkém duelu ho čekalo semifinále proti Future Stars, pozdějšímu vítězi celého turnaje. Český tým šel do vedení hned v první směně po doběhu Grapla, ale to bylo bodově do konce zápasu vše. Soupeř byl naopak útočně naladěn minimálně dobrými odpaly (11), ze kterých vytěžil naštěstí pouze 3 body, takže stále bylo o co hrát. Dva hity ze 4 českých odpálil Martin Mužík. Na nadhozu byli Tomáš Duffek a Lukáš Ercoli.

Porážka v semifinále poslala český tým do zápasu o bronz proti Rusku, které ve druhém semifinále podlehlo 3n2 International, tedy obhájci prvenství, 1:3. Český tým začal na nadhozu s Janem Nebenfürem, který udržel čisté konto až do 4.směny. To už naši hráči vedl 2:0 a nakonec opět dokázali ruského soupeře udolat 3:1. Utkání dohazoval Filip Čapka, zápas byl spíše chudý na dobré odpaly, ruští nadhazovači rozdali celkem 9 SO.

A jak celý turnaj hodnotil Vladimír Chlup? „Akce to bylo pro nás velice užitečná. Hráli jsme tu pět zápasů ve 4 dnech, a to je přesně to, co potřebujeme, a jak se bude hrát na ME. Pro hráče je to něco jiného než v Extralize, je potřeba být připraven každý den. Ke konci turnaje dostává tělo nejvíce zabrat, a musíme na to být připraveni. Bohužel 7 hráčů ze širšího kádru bylo v Londýně, to nás mrzí, bylo to na výsledcích trochu znát. Turnaj ale splnil svou úlohu, všichni hráči dostali nástupy na pálku proti dobrým soupeřům, dokázali jsme si, že umíme otáčet zápasy i udržet vítězství, to je pro nás důležité. Třetí místo ilustruje naše možnosti, bylo zde plno hráčů, kteří absolvovali první zápasy v reprezentaci nebo vůbec na mezinárodní akci.“

Nejlepším pálkařem turnaje se stal Filip Moštěk.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací