ME U12 - výhra nad Maďarskem


První zápas ve skupině jsme odehráli v atraktivním čase proti Maďarsku, které loni velmi překvapilo a kvalitními výkony si vybojovalo A skupinu v této kategorii. Předně je třeba pochválit organizátory, kteří perfektně zvládli přípravu turnaje. Přinejmenším za náš tým můžeme napsat, že vše funguje, jak má.

 První zápas turnaje se často nese v duchu lehké nervozity, tím spíš před zaplněnými tribunami třebíčského baseballového areálu. Důvěru na kopec dostává Michal Cajz, odchovanec Sokolu Hluboká nad Vltavou, a odvádí velmi kvalitní práci, kdy za dvě směny povolí jen jeden doběh. První útok trvá kratší dobu, než jsme si představovali, ale ve druhé směně už ukazujeme náš pálkařský potenciál, kdy dobíháme hned pro jedenáct bodů. Právě druhá směna nám dala potřebný klid pro průběh zbytku utkání. Třetí a čtvrtou směnu hází krčský Kryštof Kolev, který drží maďarské pálky a povolí pouze jeden doběh. Třemi hity ze tří startů a čtyřmi staženými body se blýskl Filip Held a pouze homerun mu chyběl do hitting for the cycle.

Utkání končí po čtvrté směně rozdílem 17:2. Ač výsledek vypadá velmi jednoznačně, tak přinejmenším začátek zápasu byl vyrovnaný a jsme rádi, že jsme první krok v turnaji zvládli.

Hlavní trenér reprezentace Filip Procházka dodal: „Po náročnější přípravě, kdy jsme během 3 dnů odehráli 5 utkání, věnovali se kondiční stránce, obranné části a pálkařským dovednostem, jsme rádi za dobrý vstup do turnaje. Pro hráče je to vždy velmi pozitivní a získávají na sebevědomí. To bude klíčové pro duel s Němci, i přestože jsme přípravnou sérii prohráli 1-2, pevně věříme, že se budeme prát do poslední směny o vítězství.

Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu. Ve středu v 18:00 nás čeká další zápas ve skupině proti výběru Německa, držte nám palce!

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací