ME U12 - dramatická výhra nad Německem


Ve středu jsme odehráli druhé utkání ve skupině proti Německu, které první zápas porazilo vysoko Rusko. Proti německému výběru jsme odehráli několik přípravných zápasů a věděli jsme, že půjde o těžký duel.

Jako hosté začínáme v útoku a hned se ujímáme vedení 1:0. Startujícím nadhazovačem jeMaty Takeda. Jak tomu někdy v baseballe bývá, tak Maty německému lineupu vyhobuje a jeden odpal střídá druhý. Jsme nuceni střídat ještě v první směně po šesti obdržených bodech bez zahraného outu. Nejeden fanoušek českého baseballu po takovém začátku mohl začít ztrácet víru, ale my jsme byli rozhodnutí prát se o výhru až do konce.

Nelehkého úkolu zastavit rozjetý německý stroj se na výbornou zhostil ostravský Jonáš Martinčák, který doházel první směnu a ve druhé zajistil dva outy. Na pálce se nám daří stáhnout tři body a dostat se na dostřel. Další dvě směny výborně drží nový nadhazovač Tadeáš Tylich. Náš pálkařský tlak vyvrcholí dvoubodovým homerunem Týny El Ghannam, která vyrovnává utkání. Skrze další dvě nás v obraně směny skvěle provádí Filip Hedl. Na pálce nepolevujeme a přidáváme dalších několik bodů, které nás dostanou do hubeného vedení. Zápas do vítězného konce dohazuje Kryštof Kolev a radost mmůže vypuknout naplno.

Jakub Ventruba hodnotí zápas takto: „Dnes jsme odehráli fantastické utkání.  I přes silný nástup Německa se kluci nenechali rozhodit a v každé směně poctivě tlačili na pálce a postupně dotahovali. Jsem rád, že zúročili práci, které se denně pálce věnujeme. Bullpen udržel chladnou hlavu. Zejména díky teamovému výkonu jsme dokázali velmi těžké utkání obrátit k vítěznému konci. Všichni makali na 100%, nepolevili, hráli do posledního striku, do posledního outu a vítězství si dnes zasloužili.“

Další utkání nás čeká proti reprezentaci Ruska ve čtvrtek opět v 18:00. Budeme se těšit na zaplněné tribuny třebíčského areálu a bouřlivou atmosféru.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací