ME U12 vstupuje do druhé části


Na žákovském ME v Třebíči skončily boje v základní části. Své skupiny vyhráli Češi a Nizozemci. Oba týmy zvládly všechna tři utkání a v semifinále se střetnou křížem s druhými týmy tabulky – tedy Češi s Itálií a Nizozemci s Německem.

Český tým nastoupil první den proti Maďarsku a neměl s tímto soupeřem problémy. I díky 15 hitům vyhrál 17:2, tedy rozdílem po 4.směně. O nadhoz se podělili Michal Cajz a Kryštof Kolev, na pálce se dařilo Filipu Heldovi – 3 ze 3.
Druhé utkání s Německem nabídlo napínavou podívanou, která zvedala přítomné diváky ze sedadel. Češi nezačali dobře, po 1. směně prohrávali 1:7, ale pak ukázali bojového ducha i baseballové umění a vývoj zápasu otočili ve svůj prospěch. Vydatně tomu pomohl dvoubodový homerun Kristýny El Ghannam, který srovnávala stav zápasu na 8:8. Český tým se ve stejné směně dostal do jednobodového vedení a v konci utkní ještě dokázal vedení navýšit a v dohrávce posledního inningu udržet. Čeští trenéři protočili na nadhozu 5 hráčů.
Třetí duel proti Rusku měl naopak opět jednoznačný průběh. Čeští hráči ukázali proti odevzdanému soupeři svou sílu hned v prvním útoku, ve kterém získali 10 bodů a vykročili tak k rozdílové výhře 17:2. Svůj druhý dvoubodový homerun odpálila Kristýna El Ghannam, která tento zápas začínala na nadhozu, kde ji posléze vystřídali Jan Kubelka a Matyáš Hasal.

Česko tak skončilo ve skupině první, druhé bylo Německo, které porazilo Rusko i Maďarsko, 3. příčku obsadilo Rusko, 4. Maďarsko.

Ve druhé skupině si to o prvenství rozdala Itálie s Nizozemskem v utkání, které skončilo výhrou Holanďanů 17:11 a padly v něm 4 homeruny. O dva a celkem 7 stažených bodů se postaral Yilber Contreras. Oranjes napálili téměř neuvěřitelných 21 hitů oproti 9 italským. Těžko říct, zda Itálie šetřila nějakého nadhazovače na finálové zápasy, každopádně skončila ve skupině A druhá, bude našim semifinálovým soupeřem.
Rovněž další utkání této skupiny, které rozhodovalo o pořadí, bylo velmi dramatické a velmi bodově bohaté. Nakonec po více jak třech hodinách vyhrála Francie 19:18 díky bodu v dohrávce poslední směny.

Oba tyto dlouhé a zajímavé zápasy rozhodovali na domácí metě čeští rozhodčí – Tomáš Špilauer a Ondřej Beneš. Tomáš Špilauer: „V zápase více méně o nic nešlo, oba týmy již měly semifinále jisté. Ale nadhazovači házeli krásně, a tak byl zápas hodně o hitech a homerunech.“ Ondřej Beneš: „Utkání mezi Francií a Belgií bylo hodně divoké, Rozhodl ho walk of hit Francie, prostě hodně zajímavý zápas.“ Do další fáze turnaje dostal Ondra důvěru na domácí metu na semifinále Nizozemsko – Německo: „a na to se hodně těším,“ okomentoval tuto nominaci. Tomáš bude rovněž na domácí metě v utkání Velká Británie – Rakousko: „jedná se o důležité utkání v kvalifikační skupině a o možný postup, půjde o hodně a věřím, že to bude i pěkný baseball." 

Všechna utkání turnaje můžete sledovat PBP na webu zde, utkání na A hřišti pak i pomocí kamery . Český tým hraje o finálovou účast od 17:00 hod. Na minulém ME v Budapešti podlehl Itálii až ve finále 0:11, o rok dříve v Utrechtu v semifinále 6:7. Češi tak mají tomuto týmu co vracet. Druhé semifinále mezi Německem a Nizozemskem se hraje od 14:00 hod. 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací