ME U12 - těsná porážka s Itálií


Po vítězstvích se hodnocení vždy píše radostněji než po prohrách, ale dnes se ani za prohru v semifinále nemusíme stydět a hodnotit můžeme s hlavou nahoře.

Jako vítězové skupiny jsme se v semifinále utkali s Itálií, která skončila druhá po prohře s Nizozemskem. Ač jsme skupinu vyhráli, věděli jsme, že Italové mají schované svoje eso a budeme se prát o každý bod. Důvěru na kopec jsme dali Matyášovi Hasalovi z pražského Sabatu. Zápas měl rychlý spád a ubíhal jako voda za nepolevující podpory domácího publika.

První směnu držíme bez bodu a v dohrávce i přes prvního pálkaře na metě odcházíme také s nulou. Druhou směnu začínáme v obraně metou zdarma po dlouhém boji, Italové posouvají ulívkou a po zaváhání naší obrany skórují. Naše pálka je bohužel velmi krátká a jdeme znovu do obrany. První pálkař pálí hit, další ulívka a posun na druhou metu, jediný passed ball zápasu a sebeobětovací odpal k plotu znamená druhý bod Itálie. Šanci ke skórování jmáme v dohrávce, kdy na jeden out obsazujeme první a druhou metu. Bohužel out na třetí metě po zaváhání catchera Itálie následovaný těsným outem na první metě směnu ukončí. V obraně jsme jen chvíli, na tři pálkaře. V dohrávce opět tlačíme, kdy první dva pálkaři pálí hit. To je z naší strany vše a body nestahujeme.

Italy už do konce zápasu nepouštíme do výraznějšího tlaku a držíme je stále na dvou bodech. Před dohrávkou poslední směny je stav zápasu 0:2 pro Itálii. Tlak graduje, soupeři střídají svého nadhazovače a my věříme v obrat. První dva pálkaři jsou out, Kryštof Martinek dostává metu zdarma a po passed ballu se posouvá na druhou metu. Max Prejda pálí singl a stahuje bod na 1:2. Další pálkař bohužel pálí groundball na třetí metu a ukončuje zápas.

Matyáš Hasal odházel skvělý zápas, a i přes ostré trefení odpalem v šesté směně zápas doházel pouze s pěti hity a dvěma body.
Filip Procházka: „Dokázali jsme dát 6 hitů na italského rychlého nadhazovače, bohužel se nám nesešly ve správnou chvíli za sebou. Náš tým dokázal být ve hře do posledního autu. Nejvíce si cením naší bojovnosti a odhodlanosti zápas otočit. V sobotu nás čeká opět souboj s Němci, tentokrát o bronzovou medaili. Takže dorazte do Třebíče, ať tribuny praskají ve švech, velice si vážíme vaší podpory, budeme vás zase potřebovat!!!“

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací