Repre U15 má za sebou přípravu v dějišti Mistrovství Evropy


Ve středu 10.7. odcestovalo 19 chrabrých teenagerů autobusem Casia s panoramatickou střechou do italského Nettuna za cílem letošní reprezentace ČR na ME do 15 let.

Nettuno se nachází asi 50 km pod Římem a hned po prvních krocích bylo jasné jedno – bylo dobře, že jsme vyrazili o pět dní dříve, protože aklimatizace bude třeba.

Ubytování máme na okraji města v pouštní krajině, kde se po cestě povalují poschlé trávy a za hotelem rostou kaktusy. Po malém průzkumu jsme zjistili, že recepční je na hotelu na brigádě, protože kvůli turnaji museli posílit personál. Nikdy zde prý tolik lidí ubytovaných v jednu chvíli neměli. Kromě nás zde bydlí Italové a Frantíci. Nyní slyším dupat za dveřmi Holanďany.

Za uplynulé tři dny jsme zvládli odehrát čtyři utkání a to tři proti Německu, kdy jsme ani jednou nevyhráli a jeden s domácí Italií, kterou jsme porazili. Přes zápornou bilanci musím říct, že utkání byla skvělou přípravou, bez které bychom do turnaje šli s páskou přes oči. Němcům se podařilo udržet silný ročník z žákovského ME 2016, kdy jasně vyhráli. Po účasti na přípravě ČBP U18 mohu říci, že německý tým do 15 let by zde bez problémů hrál finále. Jedná se o tým složený z atletů obalených svalovou hmotou, kteří ví, jak se hraje baseball na vyšší úrovni. Na druhou stranu jsme se dnes ráno přesvědčili o tom, že i jejich americká spojka s německým pasem, která chodí první pálit z obou stran, je také jen člověk a může chybovat. Italský tým byl pro nás hratelným soupeřem s kvalitními nadhazovači, ale slabší mentalitou. Turnaj ukáže všechny týmy v pravém světle a řádně zamíchá chemií.

Z čeho jsme trošku a řekl bych oprávněně v rozpacích je italská organizace. Zatím si nejsme jistí, zda zítra je pouze technický meeting nebo slavnostní ceremoniál. My a „taloši“ jsme jediní, kteří o tom vědí. Němec ani Francouz žádnou zprávu nedostali. Obě hřiště jsou ve stavu horším, než v jakém se letos jeví areál Skokanů Olomouc. Na druhou stranu dnešní zápas jsme si museli vydobít a zítra se nikde nesmí trénovat z důvodů příprav. Každopádně technický komisař má asi raději místní kávu a krosany než svoji práci. Věříme, že v úterý budeme mile překvapeni a mimo váznoucí komunikaci zde všichni baseball mají rádi.

Kromě jednoho bolavého lokte a mého kotníku jsme všichni zdraví, máme kvalitně opálené předloktí a krky a nemůžeme se dočkat úterního prvního utkání s Rakouskem.

Díky za dosavadní podporu rodičů, klubů a ČBA.

Za realizační tým (Jan Drábek, Dan Krejčiřík, Michal Lisko a Dr. Michael Lujc)

 

Felliny

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací