ME U15: Den 0 a den 1 – První krůčky


ME U15: Den 0 a den 1 – První krůčky

Vlažně navazujeme na první a zatím poslední vstup z dějiště ME do 15 let. Včera, tedy v pondělí, jsme měli naplánovaný dayoff (rozuměj den volna). Hned po snídani jsme se usadili do pohodlných sedaček našeho trutnovského busu s vidinou desetiminutového přesunu do centra města. To ale by bylo, aby v Itálii autonehody nebylo. Náš patnáctimetrový transfer zůstal uvězněný v úzké uličce na pospas integrovanému záchrannému systému, který se postupně dostavil k nehodě dvou osobních automobilů. Nakonec musel dokonce přiletět vrtulník a tak se celé čekání značně protáhlo. Každopádně naši chlapci situaci komentovali slovy, že to byla nějaká dlouhá červená.

V Nettunu jsme s lehkým zpožděním navštívili americký památník druhé světové války, kde se kluci dozvěděli malé střípky z historie. Co na plat, že tuto informaci udrželi v hlavě třicet vteřin. Silnější bylo sdělení ohledně návštěvy místní vyhlášené zmrzliny. Upřímně mohu říci, že když si někdo dá deset porcí pravé italské „gelato“, zaslouží klobouček dolů… mám pocit, že rekord vytvořil Mates Němča z Hrochů. Odpoledne po obědě proběhl lehký desetiminutový výklus následovaný strečinkem. Večer jsem se s Drabajsem nechali odvézt na technický meeting, na kterém jsme se dozvěděli, že slavnostní ceremoniál bude…Za třicet minut! Na jednu stranu jsme se cítili špatně, protože jsme už na místo konání kluky nedostaly. Na druhou stranu zde hráče neměli ani Holanďani, ani Němci a celé zahájení bylo nedůstojné a to jsem v těchto ohledech hodně skromný člověk.

Úterní ráno bylo pohodlné. Po snídani následoval lehký výběh ku probuzení. Strečink s doktorem nesměl chybět. Po obědě jsme se přesunuli na hřiště Enzo Castri – dějiště B. Rozpálení jsme si nachystali samy a rakušáci zase pomohli s úklidem. Dugouty jsou v úrovni hřiště a bez zábran. V první směně jsem byl nervózní a doufal v kvalitní pojistku od ČBA. Pak mi došlo, že jsem trenér a proč nám doporučují nosit ty srandovní helmičky. V té chvíli mi také svitlo, že Albert Pražák zvládl tři outy na kopci na výbornou a po dvoubodovém homerunu Zeldy v útoku máme slušně rozehraný pro nás klíčový zápas o semifinále. Následovala druhá směna, Bertík znovu výborný. V útoku Rakušané vystřídali nadhoz a my vypustili krakena. Bylo po zápase. Malé zaváhání přišlo ve čtvrtém dějství, kdy jsme obdrželi doběh po volné metě, ale vše se podařilo zavčas ubránit. Nakonec zápas skončil 16:1 po čtyřech zmíněných směnách.

Zítra nás čeká Slovensko od 10 hodin. Měla by to být povinná výhra, ale uvidíme – polodětská mentalita je pade na pade.

Věřím, že nám držíte palce. My budeme bojovat za všechnu pastu a parmazán na Zemi.

Za realizační tým NT U15

 

Felliny

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací