ME U15: Den 2 – Souboj s bratry


Po úspěšném prvním dni jsme se hned ráno po snídani vydali na hřiště Enzo Castri. Dnes bez dopravní nehody cesta netrvala ani 15 minut a vše klapalo, dokud jsme nezačali hrát.

Byli jsme hosté a Tadeáš Kalčev začal zápas třímetovým odpalem. Hned byl stažen a ujali jsme se vedení. Na kopci začal ostravský „Voty“, který si počínal na výbornou. Bohužel, v dalším útoku si sám sice připsal úspěšný odpal, ale také křeč do stehna a musel opustit hrající sestavu. Zaskočil ho Matouš Bubeník, který si se slovenským lineupem poradil skvěle a i přes mírné nátlaky naše obrana nenechala ani jednoho běžce doběhnout až na domácí metu. V závěru utkání se HR blýskli Tadeáš Kalčev a Viktor Dokoupil. Za zmínku stojí také výkon Davida Chvátala (4 ze 4). Na hřišti jsme strávili skoro 150 minut, ale tak už to proti slabším soupeřům někdy bývá.

Odpoledne bylo volno a večer jsme strávili na hlavním hřišti u zápasu mezi Německem a domácími Italy. Němci hned v první směně otočili lineup a šestkrát skórovali. Jejich tank zpomalil až střídající nadhazovač. Za to na německého nadhazovače Italové recept nenašli a i přes dva obdržené body měl zápas plně pod kontrolou. Kromě mladých hráčů zářil na hřišti také Marek Vičar jako rozhodčí na první metě.

I Marek je častokrát zaskočen italskou organizací turnaje. Dnes ráno jsme se na hřišti B dočkali celé hymny, ale za to Slovákům pustili jen část. Na hlavním hřišti už vytrhali plevel z infieldu a běžeckých drah. Na tribuně přibyly dva velké reproduktory, takže hymny konečně nehráli přímo z notebooku. Během večerních zápasů pravidelně prasknou přibližně čtyři žárovky na světlech a nyní jsme na 50% osvětlení, uvidíme, zda se uvidíme na konci turnaje.

Zítra nás čeká ráno na hlavním hřišti souboj s Holandskem o první místo ve skupině. Jsme zvědaví, co vytáhnou na kopec. Vítěz se vyhne trnité cestě semifinálem v podobě Německa, ze kterého na tomto turnaji jednoduše jde strach.

Držte palce.

Z Nettuna za realizační tým NT U15

 

Felliny

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací