ME U15: Den 3 – Se zemí tulipánů první prohra


Po dvou vcelku jednoduchých výhrách na nás konečně čekal soupeř zaručené kvality, Holandsko. Ranní transfer proběhl bez problémů a měli jsme tu čest odehrát první utkání na hlavním stadionu Borgese.

Po rozcvičení, BP a showtimu jsem měl pocit, že do zápasu vstupujeme bez bázně a hany. Bohužel hned v první směně soupeř pálí daleké odpaly, my jednou chybujeme a rázem prohráváme 0:3. Tlak se nám podařilo okamžitě zastavit ale i přesto jsme se v celém zápase nedostali ani jednou do vedení. V páté směně jsme se asi nejvíce přiblížili k obratu, kdy jsme stáhli na 7:9 a měli plné mety s nula auty. Nebylo to bohužel jednou v tomto zápase, kdy když bylo třeba, tak jsme situaci mentálně nezvládli a kýžených bodů jsme se nedočkali. Holandsko nakonec odskočilo na konečných 7:13.

Od soupeře jsme koupili sedm trefení nadhozem, další řadu met zdarma, ale bohužel na tabuli po zápase svítili pouze tři hity proti dvanácti holandským. Hodně nás to mrzí, nikdy jsem nehrál proti Holanďanům, kteří by byli tak moc nervózní, ale my si to vítězství dnes hold vzít nechtěli. Jejich startér házel slušně, ale ostatní nadhazovači byli průměr naší ligy. Na stranu druhou podobný průběh jsme zažili před dvěma roky na ME U15 v Rakousku. Poslední zápas ve skupině o první místo s Holandskem, podobná prohra, druhé místo a další den semifinále s Německem, které jsme v nádherné nervydrásající bitvě prohráli o jediný bod. Zítra máme šanci na opravu.

Budeme se bít do posledního míčku a necháme tam všechno.

Za realizační tým NT U15

 

Felliny

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací