ME U15 skončilo výhrou Německa


Mistrovství Evropy kadetů skončilo výhrou Německa, které porazilo ve finále Itálii 10:3. Zopakovalo tak svůj výkon ve skupině, kdy přehrálo stejného soupeře 8:6, jako jediný tým v celém turnaji neprohrálo, a obhájilo titul z roku 2017.

Česká reprezentace skončila po porážce s Nizozemskem v souboji o bronz na 4.místě. Češi si po 2 jasných výhrách ve skupině s Rakouskem a Slovenskem zajistili postup do semifinále a s holandským výběrem pak hráli pouze o lepší výchozí pozici. Obhájci stříbra podlehli, po zajímavém průběhu zápasu, 7:13 a v semifinále je čekalo Německo.

Druhá skupina byla, co se týče postupujících, kromě Německa, daleko dramatičtější. Favorizovaná Itálie totiž podlehla Německu a v posledním utkání také Rusku. Ze vzájemného kolečka ale vyšla díky 4 bodům v dohrávce 7.směny z trojice Francie, Rusko, Itálie, nejlépe a v semifinále se postavila proti vítězi skupiny B – Nizozemsku.

Nejlepší 4 týmy bojovaly nejen o medaile, ale také o 2 postupová místa na MS U15 2020. Semifinále s Německem české reprezentaci nevyšlo hlavně na pálce, kdy odpálila pouze 2 dobré odpaly oproti 11 německým. O rozdílové výhře pozdějšího vítěze rozhodla poslední směna, ve které získal hned 6 bodů i díky chybám české obrany. Nicholas O’Rourke: „V poli jsme nic nezahráli, na pálce jsme se drželi první dvě směny, ale pak jsme jim prostě ten zápas dali. “
Druhé semifinále mezi Itálií a Nizozemskem bylo dramatičtější. Holandský tým šel do vedení v první směně, Itálie otáčela ve svůj prospěch ve čtvrté, ale soupeř dokázal odpovědět a stav utkání před 5.směnou byl tak 4:4. V závěru ale měl víc sil a udělal méně chyb tým z Apeninského poloostrova, a tak mohlo přes tisíc domácích diváků slavit postup do finále i na MS.

Utkání o bronz rozhodla ve prospěch českého soupeře dohrávka 4.směny, ve které se nepodařilo zadržet holandské pálky a přišlo také pár nepřesných nadhozů, které znamenaly 3 body pro soupeře. Český útok bohužel žádný bod nezaznamenal, a tak si čeští kadetští reprezentanti odvážejí z Itálie nepopulární 4. místo. Víťa Nový: „V zápase jsme moc nepálili, dali jsme málo hitů, a to byl náš největší problém. Soupeř nebyl lepší. Měli jsme na to být výše, ale bohužel jsme to mentálně nezvládli.“

Finálové utkání sledovalo téměř 2000 diváků a trvalo 2:45 hod. Hned v první směně padlo 5 bodů a Německo se dostalo do vedení 3:2. V dalších fázích zápasu už byli nahoře spíše nadhazovači, Itálii se podařilo vyrovnat v dohrávce 4.směny. Obhájce titulu z Německa ale dokázal zabrat a 5 body v 6.inningu rozhodl o své výhře. Vítěz byl určitě lepší v útoku, kde odpálil 15 hitů a také 1 homerun.

Na mistrovství samozřejmě nechyběl také český zástupce ve sboru rozhodčích. Marek Vičar získal po několika startech na žákovském šampionátu důvěru ve vyšší kategorii a určitě nezklamal. Svědčí o tom jeho nominace na domácí metu v semifinále Nizozemsko – Itálie a také na finálové utkání Itálie – Německo, ve které rozhodoval na první metě. Marka čekal hned po skončení šampionátu rychlý přesun na Tchaj-wan, kde bude působit na blížícím se MS žáků.

Všechny výsledky turnaje najdete zde, konečné pořadí pak zde, týmové statistiky zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací