ME U15: Den 4 a 5 - Bramborové medaile


Informace o soupeři:
S Německem jsme měli možnost odehrát 3 přípravné zápasy. Všechny jsme bohužel prohráli, ale nutno podotknout, že jsme stále zkoušeli tu nejlepší sestavu. Německo má letos velice silný ročník a je velkým favoritem na Mistrovský titul (obhajobu z roku 2017). Nicméně díky přípravným zápasům jsme měli možnost si jejich hráče dobře na skautovat a připravit se na ně.
Hodnocení zápasu:
Jsme tam, kde jsme chtěli být. Semifinále ME. Po snídani proběhl lehký výběh a protažení. Po obědě jsme odjeli na hřiště Castri, kde jsme začali naši před zápasovou rutinu. Od začátku jsme věděli, že zápas s Německem bude velice obtížný, ale byli jsme na ně připraveni. Jako hosté jsme začali v útoku a hned v první směně se nám podařilo na Němce zatlačit. Bohužel kvůli malým chybkám jsme skórovali pouze jednou. V dohrávce se nám podařilo ukončit první směnu po třech pálkařích. Ve druhé směně se nám bohužel nepodařilo skórovat. V dohrávce druhé směny to vypadalo taky velice slibně.
Bohužel na dva auty obrana dvakrát chybuje v kombinaci s hity, a Německo otočilo stav utkání na 4:1. V následující směně jsme odpověděli, ale pouze jedním bodem a snížením na 2:4. Na nadhozu jsme již vystřídali 3 nadhazovače. V dohrávce třetí směny přijde ale další sprcha. Další zaváhání obrany a hity mění stav utkání na 7:2. Náš útok je však v absolutním útlumu a Němci mají tento zápas plně pod kontrolou. V dohrávce čtvrté směny opět chybujeme a stav utkání je 13:2. Na začátku páté směny potřebujeme skórovat, aby nebyl zápas ukončen předčasně. Bohužel po čtyřech pálkařích je zápas
ukončen s finálním výsledkem 13:2 pro Němce.
Co k tomuto zápasu dodat. Byli jsme připraveni, ale jako bychom nevěřili, že to můžeme opravdu dokázat. Po prvotním tlaku na Němce jsme byli schopni skórovat. Bohužel v obraně jsme nebyli schopni zahrát rutinní rozehry, které by podrželi naši nadhazovací rotaci.
Je velká škoda, že jsme nezvládli tíhu okamžiku, jelikož výsledek neodpovídá tomu, jaké máme baseballové schopnosti. Možná jenom musíme více zapracovat na mentální přípravě.

Den 5: Informace o soupeři:
S Holandskem jsme již na tomto turnaji hráli a věděli jsme co čekat. Skauting report byl připraven na výbornou. Do zápasu jsme si opravdu věřili a chtěli získat bronzové medaile.
Hodnocení zápasu:
Poslední den turnaje bylo naplánováno utkání na 10 hodinu. Po snídani jsme hned odjeli na hřiště, kde proběhla před zápasová rutina. Jako hosté jsme začali na pálce, kde po třech pálkařích jdeme do dohrávky. Na nadhozu začal Nico O ?Rourke, který měl trochu nervózní začátek, ale s plnými metami ukončujeme směnu bez bodu. Náš útok se bohužel nemůže proti holandskému nadhazovači prosadit a tak druhá i třetí směna je vždy pouze po třech pálkařích. Nico také získal sebevědomí a ani holandský útok není v tlaku. Po třech směnách stále 0:0. Začátek čtyřky začal slibně. Po dvou hitech máme první i druhou metu obsazenou s jedním autem. Bohužel následuje infield fly a SO. V dohrávce čtvrté směny se však Holandsku podařilo začít dvoumetovým odpalem a na wild pitch mají obsazenou trojku bez autu. Následuje meta zdarma a krádež dvojky. Následně házíme strike out, bohužel nechyceny a na třetí strike se Holandsko ujalo vedení. Po dvou autech přichází hit a vedení Holandska 3:0 po čtvrté směně. V páté a šesté směně opět dominují nadhazovači a pálkaři se na mety dostávají jenom na BB. U nás došlo také ke střídání nadhozu, kde Nicolase nahradil Bertík Pražák. Na začátku sedmé směny máme poslední šanci na obrat. Začínáme autem po odpalu do vzduchu. Následně Bertík získal metu zdarma. Tadeáš Kalčev odpálil single a máme první a druhou s jedním autem. Holandsko střídá nadhazovače a na pálku jde David Chvátal, který odpálil další single. Máme obsazeny všechny mety s jedním autem a na pálku jde Maty Němčanský. Matyáš bohužel při svém odpalu zlomil pálku (což se opravdu jen tak nevidí). Groundball, který odpálil, znamená double play a konec zápasu.
I když jsme poslední utkání na turnaji nevyhráli, určitě jsme nezanechali špatný dojem. Nutno vyzdvihnout skvělé vystoupení obou nadhazovačů, kteří nám dali možnost hrát vyrovnané utkání s Holandskem. Škoda jen, že náš útok nepodpořil naši obranu a nadhazovače.

Hodnocení turnaje bude zveřejněno v nejbližší době.

Za NT U15

Jan Drábek

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací