České ženy před branami baseballového ME


Ve středu 31.7. bude zahájena nová kapitola českého baseballu, a to první utkání ženské baseballové reprezentace na Mistrovství Evropy.

Ve světě jsou ženské soutěže nedílnou součástí baseballového prostředí. V České republice hrají dívky baseball do kadetského věku, pak přechází do softballu nebo do jiného sportu. Tradici mají dívky v našich žákovských reprezentacích a ve výběrech Little League. Jmenovat můžeme jmenovat třeba Ludmilu Aubrechtovou, Nikol Tabačkovou, Elišku Stejskalovou, Kateřinu Kuchaříkovou nebo Kristýnu El Ghannam, která v současné době válí na MS U12.

Na světových mistrovsvích Evropu reprezentuje dlouhodobě Nizozemsko. Poslední šampionát se hrál v roce 2018 v USA, kde skončily Holanďanky na 12.místě, když nevyhrály ani jedno utkání, na MS 2016 byly 9. První MS se hrálo v roce 2004 v Edmontonu a od té doby má turnaj dvouletý cyklus. Posledních 6 zlatých medailí získaly Japonky, mezi medailistkami najdeme USA, Kanadu, Austrálii, Venezuelu a Tchaj-wan.

ME ve francouzském Rouenu se zúčastní tři týmy – Francie, Nizozemsko a Česko. Hraje se systémem každý s každým 2x a první dva pak spolu o první místo. Na MS 2020 postupuje vítězný tým.
Hráčky se připravovaly na společných trénincích na hřištích Tempa a Kotlářky. Z původních téměř 50 zájemkyň nakonec vykrystalizovala závěrečná patnáctka.

Bajerová Kristýna

Ondroušková Adéla

Hochmanová Ester

Jószová Denisa

Klečková Barbora

Klimuškinová Johana

Langová Alena

Málková Ivana

Mikšová Pavla

Nesvadbová Vendula

Němečková Tereza

Puciowová Veronika

Schwarzingerová Nikola

Švingrová Tereza

Ventrubová Eva

Češky odcestovaly do Francie v pondělí večer a už jsou na místě. Realizační tým ve složení Jake Rabinowitz, Scott Mulhearn a Jan Beneš naordinovalo svým svěřenkyním hned první trénink v místě konání turnaje. Ve středu od 17:00 hod. pak všechny čeká ostrý premiérový zápasový start proti Francii.

Na ME nechybí samozřejmě ani český rozhodčí. Důvěru zúčastnit se prvního baseballového ME dostal Ondřej Beneš, který letos např. rozhodoval na ME žáků v Třebíči.

Rozpis turnaje zde. Pro aktuální informace sledujte naše sociální sítě.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací