MS U12 s Kubou až do 6. směny


Pátý den nás čekala Kuba, poslední soupeř v naší skupině. Před zápasem měly oba týmy bilanci 2:2 a vítěz postupoval do skupiny o titul mistra světa. Kuba v přechozích zápasech s Japonskem a Taiwanem nebyla horším týmem a vstupovala do našeho měření sil jako výrazný favorit. Zápas jsme odehráli ve třetím areálu, jediném bez pokrytí kamer, kam se ještě dvakrát vrátíme.

Matyáš Hasal nám zařídil dvě solidní směny, když v každé obdržel dva body. Další tři směny odházel kvalitně Filip Hedl, kterému doběhl pouze jeden soupeřův bod. Oba dva nadhazovači předvedli skvělou práci, když nás drželi ve hře proti týmu ze světové špičky. Výkon pole byl slušný, ale opět jsme se nevyvarovali několika chyb, byť tentokrát méně početných a méně výrazných.

Bohužel se k výborné práci nadhazovačů nepřidal útok. Kubánský nadhazovač házel velmi dobře, ale ne natolik, aby si zasloužil no hitter. Na mety jsme se podívali po erroru, respektive po bránění catchera. Ani v jednom případě jsme se výrazně domácí metě nepřiblížili.

Výsledkem proti takovému týmu nemůžeme být zklamáni. Odehráli jsme šest směn, bez dohrávky domácí Kuby, a drželi se v zápase. Kubánci nikoho nešetřili a po postupu se jim dost ulevilo. Bez úspěšného odpalu se ale zápasy bohužel nevyhrávají.

Světlou stránkou jsou rozhodně výkony nadhazovačů a zlepšující se výkony v obraně. Zítra máme den volna, po kterém nám začínají další tři dny zápasů proti Itálii, USA a Austrálii. Jestli rozpis zůstane, jak jsme jej dnes našli, tak hrajeme všechny zápasy od 14:00, tedy od 8:00 českého času, a vysílaný bude poslední zápas proti Austrálii.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací