MS U12 odplata Itálii se vydařila


Po volném dni nás čekal první zápas skupiny o 7-12 místo. Soupeřem nám byla Itálie, které jsme měli z Mistrovství Evropy, co vracet. Oba dva týmy byly čerstvé a chtěli si výhrou zajistit lepší umístění.

Startujícím nadhazovačem byl Michal Cajz, který si vedl výborně. Za čtyři směny a dva outy nepovolil Itálii doběhnout a položil základ naší výhry. Poslední čtyři outy zaházel Filip Hedl s jedním bodem. Obrana sice zaznamenala tři chyby, ale naštěstí nikoli v klíčových situacích a dvě z nich jsme obratem zvládli napravit. Důležitými momenty byly dvě krádeže chycené Filipem Nedvědem, který potvrdil svoji vzrůstající výkonnost.

Jestliže nám v útoku na Mistrovství Evropy v semifinále chyběla odvaha, tak jsme ji dnes ukázali dvojnásobně. Od první směny jsme na italskou jedničku tlačili a téměř každou směnu se nám podařilo stáhnout bod. Na metách jsme byli agresivní a drželi soupeře v tlaku, který gradoval po celý zápas.

Hlavní trenér Filip Procházka: „Zápas s mistry Evropy byl pro nás velmi důležitý. V semifinále na ME v Třebíči jsme prohráli 1:2 a v přípravě v italském Buttriu 1:2 na zápasy. Dokázali jsme se dostat do vedení již v první směně a postupně bod po bodu přidávat. Hráči bojovali od začátku do konce. Zítra nás čekají Mistři světa, USA a poté Austrálie. Obě utkání hrajeme ve 14.00 místního času, kdy teplota kulminuje. Pevně věříme, že to bude i náš výkon. Mockrát děkujeme za vaši podporu, moc si toho vážíme. Držte nám palce.“

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací