ME U23 startuje ve středu


Zápasem s Chorvatskem zahájí česká reprezentace U23 Mistrovství Evropy v Praze. Jejím cílem je minimálně finále a tím i postup na MS v roce 2020.
Chorvatsko skončilo na posledním ME v roce 2017 v Brně na 8.místě, a muselo si účast na pražském turnaji vybojovat v loňské kvalifikaci, kde skončilo druhé za Ukrajinou. 
Ta pak bude čtvrtečním protivníkem českých mladíků. V roce 2017 jsme ji porazili 12:1 a Ukrajina nakonec brala na ME 9.místo. Obě utkání se hrají v Areálu Tempo a oba můžete sledovat on-line na webu České televize.
Obhájce bronzu, Belgie, čeká Čechy v pátek večer v Eagles Parku. Nad Belgií jsme v roce 2017 vyhráli ve skupině 17:0, ale její reprezentanti to pak přes vítězství ve čtvrtfinále nad Německem dotáhli až k utkání o 3.místo, ve kterém porazili Španělsko 3:2.

Nominaci českých hráčů si můžete prohlédnout ve videu

Češi si na turnaj věrí. "Nemáme strach z nikoho, jediný, kdo nás může porazit jsme my sami,“ říká catcher Martin Mužík. Jeden z těch, kteří již okusili také mužský reprezentační dres. Tím dalším je mladý nadhazovač Lukáš Hlouch: "Cíle jsou jediné a to, pokusit se vyhrát celé ME."

Titul obhajuje Nizozemsko, které porazilo český tým ve finále v roce 2017 až v nastavené směně 10:9 po téměř pěti hodinách baseballového souboje. Oba týmy pak startovaly v říjnu 2018 na MS v Kolumbii. Česko svého soupeře tentokrát porazilo, ale v celkovém pořadí byli lepší Holanďané. Nizozemský tým bude patřit k favoritům turnaje i v Praze a ve skupině má opravdu těžké soupeře: Velkou Británii, Německo a Francii.

Český tým může opět těžit z výhody domácího prostředí, což kvituje i Martin Zelenka, tvář mistrovství, a hráč pražského Tempa: "Turnaj se koná na mém hřišti, to je to nejlepší co může být. Mohou přijít všichni fanoušci, kamarádi, spolužáci, rodina a podpořit nás." A i on má jasný cíl: "Chceme předvést to nejlepší co umíme a umístit se na prvním místě."

Všechny týmy jsou již v Praze a absolvují první tréninky. Češi absolvovali včera BP, dnes pak potrénovali obranu a ještě je čeká další odpolední fáze.

Celý rozpis turnaje najdete zde, zápasy českého týmu bude přenášet do on-line vysílání Česká televize, samozřejmostí bude také PBP, a nesmíme zapomenout na kameru na hřišti Eagles a jejich youtube kanál. Sledujte naše sociální sítě @baseballczech a také FB a IG šampionátu @eurobaseball23. Fotografie najdete ve fotobance ČBA 

Vstupenky za 100,- Kč na den jsou k dostání na obou hřištích a každá vstupenka platí na obě hřiště. Hraje se na 7 směn.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací