ME U23 výhra nad Chorvatskem a grandslam Menšíka


Česká reprezentace do 23 let vstoupila do skupiny B domácího mistrovství Evropy vítězstvím, když v areálu pražského Tempa přehrála Chorvatsko 10:6.

Češi se ujali vedení 3:0 hned v první směně, což jim dodalo potřebný klid. „Na takovém turnaji je vždycky první zápas nervózní. Důležité je, že jsme zvítězili a teď už pojedeme na pohodu dál,“ věří hlavní trenér Vladimír Chlup.
Chorvaté odpověděli back to back homeruny Belina a Tomice na začátku 3.směny, ale za plot se začali trefovat také čeští hráči. Prvním byl Martin Mužík: "Vše pracovalo jak mělo, pálka, nadhoz i pole. Je to dobrý vstup do turnaje."

Hvězdou zápasu se stal první muž českého pořadí pálkařů Vojtěch Menšík, jenž v páté směně dlouhým odpalem za plot stáhl čtyři body a navýšil vedení na 10:2. Vojta předváděl rovněž skvělé zákroky v poli a po utkání byl spokojen: "Za zápasu mám dobrý pocit. Zvykali jsme si na 7 směn, dali jsme body na začátku, potom to trochu drhlo, ale nakonec je to dobrý výsledek."

Chlup ocenil, že se soupeř nevzdal a bojoval do posledního nadhozu. „V poslední směně Chorvaté ještě zabrali, zaznamenali tříbodový homerun, ale to už jsme při dvou outech situaci kontrolovali a došli si pro vítězství,“ popisoval jemně dramatickou zápletku v koncovce.

O nadhoz se podělili Ondřej Furko, Daniel Padyšák a zápas zavřel Lukáš Ercoli. Češi odpálili celkem 8 hitů, dva zaznamenal Martin Mužík. Chorvatský reprezentant Andrija Tomic odpálil 2 homeruny a získal pro svůj tým celkem 4 body.

Druhý zápas čeká český tým ve čtvrtek od 15:45, kdy vstoupí jako favorit do souboje s Ukrajinou. Zápas se hraje opět v areálu pražského Tempa a bude ho opět přenášet Česká televize.

Fotografie z ME najdete ve Fotobance ČBA zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací