Premiérový ročník baseballového tábora ,,AŽ NA VRCHOL”


Přesně pod tímto názvem se odehrál první ročník baseballové tábora v oblasti Rychlebských hor - Černý potok, který se konal v obci Velká Kraš.

Celý projekt ,,Až na vrchol” je především postaven na myšlence sdílet společné zážitky všech účastníků (dětí ve věku 7 až 13 let) z celé republiky a probudit vzájemnou motivaci obecně ke sportu do budoucna.

Program se skládal ze tří částí, kdy se děti dopoledne věnovaly baseballovým dovednostem. Po polední pauze následovaly stmelovací aktivity ve formě nevšedních zážitků a večerní část byla zakončena závody a soutěžemi. Všechny děti byly rozděleny do 10 týmů. Tato družstva mezi sebou soutěžila v několika disciplínách (lukostřelba, plavba v kajaku, bitva o vylodění v Normandii, běžecké soutěže, štafetový závod v zatopeném lomu, stavba přehrady, bitva u Little Bighornu, celníci a pašeráci a další, ...).

Celý projekt zastřešuje o organizuje Roman Lipavský ve spolupráci s předními baseballovými trenéry z extraligy, reprezentačních a mládežnických týmů. Baseballovou část měl plně na starosti Ríša Kania, a tak hráči a hráčky byli v pořádném zápřahu.

V táboře se nachází i čerstvě vzniklé baseballové hřiště pro hráče do kategorie U13. Česká baseballová asociace zapůjčila pálkařské klece, a tak trénink mohl probíhat na několika místech současně. Do budoucna bude určitě zájem baseballové zázemí rozšířit, protože jenom za jeden týden se zde ,,protočilo” neuvěřitelných 120 dětí :O)). Jedná se tak o největší baseballové soustředění v České republice. Už teď víme, že ročník zopakujeme a bude to určitě týden plný zážitků!!

Odkaz na jednu z ukázek z tábora :O)) https://www.facebook.com/taborcernypotok/ 

Za realizační táborový tým Ondra Konvalinka

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací