Mistrovství města Plzně v baseballu mateřských škol


Druhý ročník turnaje Mistrovství města Plzně mateřských škol v baseballu uspořádal 17. června klub Baseball Plzeň.

Tentokrát se na školním hřišti 21. ZŠ Plzeň sešly celkem čtyři týmy z 25. MŠ, 51. MŠ a MŠ Božkov. Hrála se nejjednodušší varianta baseballu, kdy hráči odpalují míček plastovou pálkou ze stojánku. Jako nováčci se turnaje zúčastnily děti 51. MŠ U krtka z Částkovy ulice, ovšem název jejich týmu AllStars dával tušit, že nedají svou kůži zadarmo a že budou chtít bojovat o titul.  Plni odhodlání zvítězit přijeli samozřejmě i loňští mistři Božkováčci, kteří stejně jako Hrošíci z 25. MŠ měli k dispozici baseballové vybavení celý rok, a tak hned od prvního zápasu bylo znát, že se na turnaj velmi dobře připravili.

Hrošíci-kluci v prvním zápase hravě přehráli Hrošíky-holky 9:6. Další zápas Hrošíků-kluků s AllStars Teamem po velmi vyrovnaném boji skončil rozdílem jediného bodu pro AllStars Team. Další důležitý souboj proběhl mezi úřadujícími mistry Božkováčky a právě AllStars Teamem. Za mohutného povzbuzování rodičů i učitelek nakonec All Stars Team porazil Božkováčky o 7:6!

V takto vyrovnaných zápasech hodně mrzely nepozornosti jako nešlápnutí mety nebo špatně odhozená pálka, největším soupeřem ale bylo velké horko. V boji o 2. místo se s vyššími teplotami lépe vyrovnali kluci z Hrošíků 25.MŠ a zvítězili nad Božkováčky. Ti nakonec získali bronzové medaile. Mistrovský titul si celý rok mohou užívat kluci a holky z AllStars Teamu 51.MŠ. Gratulujeme!

Jako trenéři provázeli po celou dobu turnaje jednotlivé týmy mladí hráči z klubu Baseball Plzeň a předávali dětem své zkušenosti. Nezapomenutelný zážitek a úžasnou kulisu pro všechny vytvořili rodiče, kteří hlasitě hráče povzbuzovali a hnali je k neuvěřitelným zákrokům. Děti, které baseball zaujal, přivítá klub Baseball Plzeň na některých trénincích.

V neděli 1.9. se koná u prodejny Decathlon na Borech velká propagační akce baseballu v Plzni Den s baseballem! Přijďte si vyzkoušet baseball mezi 10 a 18 hodinou, zájemci si mohou například nechat změřit rychlost svého hodu, vyzkoušet hod na přesnost i odpal pravého baseballového míčku. Na tuto akci srdečně zve Baseball Club Plzeň.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací