Mistrovství Evropy v Německu se blíží


Za 16 dní vstoupí čeští reprezentanti do Mistrovství Evropy. Čeká je pět těžkých zápasů ve skupině, ve které musí být nejhůře do 4.místa, aby postoupili do čtvrtfinále a měli naději bojovat o první pětku celého turnaje. Ta znamená jediné, postup na Kvalifikaci o OH 2020 do Itálie, což je sen a cíl celého českého baseballu.

Hráči se na tuto akci připravovali během čtyřletého cyklu pod vedením Mikea Griffina a jeho realizačního týmu. V letošním roce absolvovali v březnu úspěšné soustředění v Arizoně, kde se postavili týmům MiLB a profi týmu z Mexika. Další soustředění probíhala v České republice, hráči sehráli několik přípravných utkání, absolvovali společné i individuální tréninky.
A jak vypadá příprava nyní, když skončila Extraliga? „Trénujeme a hrajeme v Praze i v Brně. Hráči musí být stále v pohybu, mít tréninkové jednotky i zápasy,“ upřesnil Petr Baroch.

Poslední společná příprava před odjezdem na ME proběhne 2.9. v Blansku a 3.9. v Praze v Eagles Parku. „Čekají nás dva tréninkové zápasy, a hlavně celkové naladění týmu před nejdůležitější akcí posledních let,“ nastínil program závěrečné přípravy Petr Baroch.
Konečná nominace 24 hráčů bude oznámena po těchto soustředěních. Ve středu 4.9. proběhne v sídle ČOV tisková konference a následující den se tým vydá autobusem do dějiště ME, německého Bonnu.

Čeští reprezentanti se na turnaji postupně utkají s Izraelem, Nizozemskem, Velkou Británií, Švédskem a Německem. Ve druhé skupině hrají Chorvatsko, Španělsko, Belgie, Rakousko, Francie a Itálie. Rozpis zde. Zápasy celého šampionátu bude přenášet PLAYO.TV, samozřejmostí budou PBP přenosy. Začíná se v sobotu 7.9.2019.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací