Marek Minařík: "Jediné co jsem mohl udělat, bylo něco dokázat"


Jak se ti házelo na obhájce titulu?
Házelo se mi dobře, věděl jsem koho mám za sebou a věřil jsem všem hráčům. Bylo to pro mě i jednodušší z toho důvodu, že jsme nebyli favorité. Začínal jsem tedy s tím, že jediné, co mohu udělat, je něco dokázat a podařilo se. Byl jsem ve větším klidu, než kdybychom měli lehčí tým, který musíme porazit. Tam je pak větší stres.

Kdy ses dozvěděl, že budeš házet zrovna na Holandsko?
Věděl jsem to asi tři dny před zápasem a definitivně se to potvrdil den předem.

Ty jsi vlastně dvojnásobný vítěz nad Holandskem, protože jsi zapsal vítězství i v utkání na ME v roce 2012, kde jsme vyhráli 3:2. Jaký je to pocit?
Je to dobrý pocit, že jsem v reprezentaci asi devátý rok a dvě vítězství nad Holandskem, které má česká reprezentace za celou tu dobu mám ja (smích).

Překvapili tě něčím holandští pálkaři?
Trenéři nám říkali před zápasem, že jsou trpěliví a že si nechávají hodit dva strajky a chodí do těch svých. Ale tenhle zápas si myslím, že to nedělali, že byli hodně agresivní. A když jsem prostě potřeboval hodit svůj nadhoz, tak se mi povedl. v

Který nadhoz na holandské pálkaře byl nejúčinnější?

Házel jsem jim hodně inside a snažil se míče držet u nich. Hodně mi pomohl changeup, který je můj nejlepší nadhoz. Takže jsem ho používal abych je dostal z mého fastu a oni ho netrefovali tak, jak chtěli.

V jeden moment utkání to vypadalo, že holandský pálkař bude strike-out, ale rozhodčí to viděl jinak a a nakonec byl trefen. Berry (Martin Červenka) nebyl vůbec spokojený s touto situací, místo autu byl hráč na metě, a následně padl tříbodový homerun. Jak jsi tuhle situaci vnímal ty?
Berry byl hodně rozčilený, já jsem se snažil udržet víc v klidu, protože jsem musel házet dál. Ale říkal jsem si, že je to špatné, že to mohlo dopadnout úplně jinak, ale to je baseball. Homerun mi nevadil, protože to nebyl špatný nadhoz, spíš mě mrzelo, že kdybych toho pálkaře netrefil, tak by byl pouze za dva body. To jsem si říkal, že jsem udělal špatně. Ale nepoložilo mě to, protože jsem věděl, že stále vyhráváme a kluci pálili, takže jsem věřil, že to půjde.

Cítil ses celé utkání dobře? Nebo jsi už vnímal, že bude čas na střídání?
Cítil jsem se dobře, ale už jsem měl 100 nadhozů a trenéři to nechtěli riskovat. Pálkaři už si navíc zvykli na to, co házím, šli na mě už třikrát a bylo potřeba něco změnit, dát tam něco nového. Dan Padyšák šel po mě a udělal to moc dobře a dokončil směnu bez bodu.

Jak moc ti pomáhá tvá výška (201 cm) při nadhozu?
Nevím, všichni říkají, že když jsem vysoký, že mám házet rychle, ale je plno hráčů, kteří mají 160cm a háží rychleji jak já. Určitě jsem blíž k pálkaři díky výkroku a dlouhé ruce a pálkaři tak mají méně času na reakci. Ale nevidím v tom takový rozdíl.

V Extralize poslední dva roky chodíš také na pálku a daří se ti. Myslíš, že přijde příležitost jít na pálku i tady na turnaji?
Jsem tu veden navíc spíš jako outfielder pro nějakou specifickou situaci, kdy bychom třeba vedli a bylo potřeba mít v poslední směně rychlé ruce v zadním poli. Ale mrzí mě to, chci dokázat, že i nadhazovači umí pálit a chci se poprat o to, abych mohl třeba další roky hrát i v outfieldu.

Jak to vidíš dnes s Velkou Británií?
Velká Británíe vůbec nevím, jak hraje, ale jestli budou kluci pálit tak jako proti Holandsku, to už jsem dlouho neviděl, tak si myslím, že to bude stejné jako včera. Hází Boris, který patří k našim nejlepším nadhazovačům, tak věřím, že to dotáhne do konce a kluci mu pomůžou.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací