ME Německo - den třetí


Těsná porážka Čechů v extra směně zápasu s Británií, ztráta vedení Chorvatska v utkání s Belgií, otočení výsledku zápasu mezi Španělskem a Francií a další extra inning v souboji Německa a Izraele.

Další překvapení na dosah měli hráči Chorvatska, kteří sice v zápase s Belgií prohrávali 0:2, ale dokázali se dostat dohry a před dohrávkou 8.směny vedli 6:3. Poté pro ně ale nastala směna hrůzy. Belgie nejdříve i přes střídání nadhozu získala dva body a poté navíc naplnila mety a grandslam De Wolfa znamenal konec nadějím chorvatského týmu. Ten tak zapsal porážku 6:9 a je na turnaji, i přes výborné výkony, stále bez vítězství. Belgičané slavili druhé vítězství a hodně se přiblížili postupu do čtvrtfinále.

Itálie si naopak jasně poradila s Rakouskem a zvítězila 10:1. Výsledek dorovnal grandslam Colabella v dohrávce 8.směny. Rakousko sice odpálilo 8 hitů stejně jako jeho soupeř, ale vytěžilo z nich pouhý bod. Italové jsou zatím bez porážky, naopak Rakušané bez výhry.

Francie vedla v průběhu zápasu nad Španělskem 3:0, i díky dvoubodovému homerunu Dagneaua, ale stejně jako Chorvatsko, ji nakonec potopilo 6 bodů španělského útoku v 7.inningu. Eric Moore nezvládl svůj úkol a musel být střídán, lépe se nevedlo ani Camouovi. Španělsko tak mohlo slavit třetí výhru v turnaji, Francii, s jedním vítězstvím, nyní čeká Belgie. Tahákem dalšího dne ale určitě bude duel mezi dosud neporaženými týmy skupiny B, tedy Španělskem a Itálií.

Ve skupině A Holandsko tentokrát nezaváhalo a porazilo švédský tým 9:0. Vyrovnané utkání rozhodla dohrávka 5.inningu, ve které nizozemští pálkaři odpálili 3 homeruny a přidali další 2 hity a získali v této směně 4 body. Další čtyř bodový příděl pro obhájce titulu pak přišel v 8. hře. Švédští pálkaři nenašli na soupeřovy nadhazovače recept a odpálil pouze 2 hity za celé utkání, oproti 18 na holandské straně.

Německo se ve večerním duelu utkalo s Izraelem. Šlo o souboj dosud neporažených týmů. Domácí prohrávali od první směny, ale ve 3.směně se jim podařilo stáhnout po sérií hitů dva body. Skóre 2:1 vydrželo až do 8.inningu, ve kterém Izrael získal 1 bod a srovnala stav zápasu. O vítězi musel tedyrozhodnout až extra inning. Němcům úplně nevyšlo střídání nadhozu, první pálkař byl trefen a další odpálil hit do středního pole. Izrael tak získal první bod, když druhý hráč mířící na domácí metu byl vyautován. Další trefení pálkaře znamenalo další změnu německého nadhozu a sebeobětovací odpal. Izrael získal před dohrávkou náskok 2 bodů, který se německému útoku nepodařilo smazat. Je tak stále bez porážky, Německo má první prohru a dnes večer ho čeká Nizozemsko. Izrael hraje s Velkou Británií.

Češi sehráli smolné utkání s Velkou Británií. Soupeř měl lepší začátek dostal se do vedení 3:0, ale český tým dostal zpět do hry tříbodový homerun Martina Schneidere. Šanci rozhodnout zápas v dohrávce 9.směny český tým nevyužil, a tak musela rozhodnout nastavená směna. V té se podařilo stáhnout 1 bod pouze Britům, kteří si připsali první výhru na turnaji v poměru 4:3. Český tým tak musí v dalším zápase, pro udržení naděje na čtvrtfinále, porazit Švédsko.

Pěkné nominace měli třetí hrací den čeští rozhodčí Miroslav Kaigl a Jiří Kroupa. Prvně jmenovaný rozhodoval na domácí metě důležité večerní utkání mezi Německem a Izraele. Jiří Kroupa byl na 1B v zápase Nizozemska se Švédskem. V úterním programu mistrovství je čeká Jiřího Kroupu 1B v zápase Belgie – Francie a Miroslava Kaigla 3B utkání Španělsko – Itálie. Mojmír Jankovič bude rozhodovat na domácí metě duel mezi Chorvatskem a Rakouskem.

Výsledky všech zápasů zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací