Jakub Hajtmar: "Bylo to o jednom odpalu..."


Jak blízko nebo daleko bylo k výhře nad Velkou Británií?
Bylo to o jednom odpalu, kdyby se nám v té klíčové situaci podařilo odpálit, tak ta výhra byla jak nejblíže mohla být. O to víc to mrzí.

Tys byl jedním z těch, který se na startujícího Andrew Webba dostal víckrát na metu...
On házel výborně. Je to kluk, který hází dlouhodobě profesionálně v Americe, takže věděl co dělá. Všechny balóny sypal do strajku a měl tři nadhozy pod kontrolou. Ze statistik jsme věděli, že moc met zdarma nebude dávat. Náš plán byl být agresivní. Já jsem chtěl být agresivní a brzo ve stavu. Měl výborný slider, kterým nás pak v průběhu zápasu ubíjel. Klobou dolů, házel výborně. Ale to jsou nadhozy, se kterými se zde potkáváme dnes a denně a musíme mít ten správný pálkařský „aproach“, abychom ty balóny dostávali do hry.

Jaký je rozdíl mezi nadhazovači na Super6, který se hrál před rokem a tady na turnaji?
Myslím, že tím, že olympijská kvalifikace je velké lákadlo, tak si týmy stáhly to nejlepší, co mohly. Z tohoto hlediska ti nadhazovači, co jsou tady, jsou o něco kvalitnější. Všechno jsou to profíci, kteří hrají v Americe. Kvalita nadhazování je tu opravdu vysoká, evropská top špička.

Jak je těžké se přeorientovat z domácí soutěže na tyto top nadhazovače?
Úroveň Extraligy se zvedá. Když hrajeme tak buď čelíme nadhazovači, který hází za národní tým nebo nějakému cizinci. Toto nám samozřejmě pomáhá. V turnaji je to ale více vabank. Člověk přesně neví, co nadhazovač umí, jaké jsou jeho tendence. V Extralize se na to můžete připravit, to je dlouhodobá soutěže. Ale toto je turnaj. Máme scouting report a snažíme se být více agresivní, protože tu není na co čekat. Hodně startérů to dotáhne do 5. či 6. inningu, pak jsou tam relief nadhazovači po inningu, takže ten náš přístup je více agresivní.

Utkání se Švédskem bude klíčové, jak se na něj připravit?
Musíme si odpočinout, dobře se najíst. Je to další den, další zápas. Určitě je to kvalitní soupeř a my musíme hrát balón po balónu a inning po inningu a ten zápas vyhrát.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací