ME v Bonnu a Solingenu


Na ME se budou hrát poslední zápasy ve skupinách a jsme přesně v polovině

Evropský šampionát je klíčovým turnajem pro všechny účastníky. V sázce je postup na OH a tomu odpovídá i dění na hřištích. Všechny týmy přijely s tím nejlepším, co mají, a některé pasy se opravdu předávaly těsně před akcí. Je jasné, že možnosti jsou pro každou zemi rozdílné, stejně jako to, že my jsem na tom nejhůře.

Náš tým bojuje a skvěle reprezentuje. Do historie vstoupilo jeho vítězství nad Holandskem, které mělo být neporazitelným týmem. My jsme věděli o našem potenciálu, ale pro soupeře to byl velký šok. Navíc to nebylo náhodné vítězství, byli jsme prostě lepší. Již se začalo mluvit o našich ambicích na OH.

Ale je to těžký turnaj a naši soupeři jsou silní. Prohráli jsme s týmy, které jsou postaveny na profesionálech z USA. Izrael se připravoval a dal do prvního zápasu v A skupině všechno, povedlo se mu snad vše a vyhrál 6:1. Nutno ale přiznat, že byl lepší a náš útok eliminoval. Zápas s Velkou Británií už byl opravdu vyrovnaný. Vyhrát mohl jen jeden a byl to v nastavené směně náš soupeř. Chybělo doslova 30 centimetrů při Juncově odpalu vedle třetí mety v tie-breaku nebo jeden jediný odpal v tu pravou chvíli. Na to se ale nehraje a tak jsme zapsali porážku 3:4.

Zápas se Švédskem byl o naději a zvládli jsme ho přesvědčivě 10:3. Máme tedy pořád vše ve svých rukách, ale těžkého soupeře před námi. Německo hraje doma, bude mít podporu diváků, ale věřím našemu týmu. Vítězství nás posouvá minimálně na třetí místo ve skupině. V případě porážky nám může pomoci jenom zaváhání Velké Británie se Švédskem. Není kam ustoupit. Držme palce. Kromě standardních platform z turnaje, najdete přenos zápasu také na internetu ČT.

Zápas o všechno je před námi!!!!

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací