ME Německo - den čtvrtý


Čtvrtý den přinesl jasný postup do čtvrtfinále pro Izrael a Itálii, udržení naděje Čechů na postup do dalších bojů o kvalifikaci a další porážku domácího Německa.

Ve skupině B je již jasným postupujícím Itálie, která zvítězila nad Španělskem 13:3. Italský tým vedl od začátku duelu a rozdílový výsledek přinesly až poslední směny. Jeho pálkaři dokázali trefit celkem 16 hitů, z toho 3 homeruny za celkem 8 doběhů.

Dalšími postupujícími budou pravděpodobně Belgie a Francie, jejich vzájemný souboj skončil rozdílovou výhrou Francouzů 12:2. Ti měli zápas pod kontrolou i díky třem homerunům jejich hráčů. Belgičanům nemohly 4 dobré odpaly stačit na lepší výsledek.

Dosud skvěle bojující Chorvatsko podlehlo Rakousku 1:12 a je tak již bez šance na postup do čtvrtfinále. Alex Seidl odházel vítězný complete game, soupeřovým nadhazovačům dovolil pouhé 2 hity. Naopak chorvatskému týmu nepomohlo k výhře ani 12 SO jejich nadhazovačů. Zápas definitivně zlomila 8.směně, ve které Rakousko získalo i díky grandslamu Dominika Talire hned 8 bodů.

Ve skupině B to, pokud nenastane nějaké překvapení, tak vypadá na tyto postupující: Itálie, Španělsko, Belgie a Francie. Itálie hraje s Belgií, Rakousko se Španělskem a Francie s Chorvatskem.

Ve skupině A Izrael porazil Velkou Británii 7:4, zapsal 4.vítězství v turnaji a jistotu postupu do čtvrtfinále. Britové začali výborně tříbodovým homerunem, Izrael dokázal rychle reagovat a v posledních třech směnách potvrdil, že se s ním musí na tomto turnaji opravdu počítat.

Večerní duel mezi Nizozemskem a Německem znamenal druhou porážku v turnaji pro domácí tým. Ten od začátku zápasu prohrával, jeho pálkařům se nedařilo prosadit proti startujícímu nadhazovači Larsu Hujerovi, který vydržel na kopci 6,2 inningu a rozdal 11 SO.

Češi porazili Švédsko 10:3 a udrželi si naději na postup do dalších bojů o kvalifikaci na OH. Český útok zahájil zápas 5 body, a naopak Jan Tomek na nadhozu držel švédské pálkaře daleko od domácí mety. Švédsko je tak již bez nadějí o boj o OH.

Skupina A je zamotanější než skupina B. Výhrou nad Německem si o postup řeklo Nizozemsko, které čeká kromě utkán s Izraelem, také dohrávka s Velkou Británií, kde ale vedou jasně 10:2. Češi musí pro postup do čtvrtfinále vyhrát nad Německem, pokud Švédsko neporazí Velkou Británii.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací