Jan Tomek: "Mým úkolem bylo vyhrát"


Honzo, druhá výhra na turnaji, tvůj druhý start, jak ti pomohlo naše vedení 5:0?
Určitě to byl dobrý začátek. Potom se hází o to lépe, protože tam není takový tlak. Určitě to pomůže, pak už jsme se rozjeli, byli jsme na vlně a bylo to dobré.

Začal jsi hodně agresivně, čtyřmi strike outy ve 2 směnách
Můj úkol byl tenhle zápas vyhrát. Po včerejší porážce, bylo nutné se koncentrovat a dotáhnout toto utkání do vítězného konce a soustředit se na zápas s Německem.

Co platilo na švédské pálkaře?
Snažili jsme se zůstávat „venku“ a používat technické nadhozy. To na ně určitě platilo.

Jak jsi viděl český útok. Chvíli to vypadalo na výhru rozdílem…
Rozdíl je pěkná věc, ušetří se nějaké síly. Ale důležité je udržet závěr a nedostat zpátky body od soupeře. Někdy je lehké sklouznout více do útoku a pak jde obrana trochu mimo. Je potřeba se koncentrovat až do konce a nepovolit v obraně. Trochu jsme se na začátku nabažili a trochu se uspali, ale nakonec jsme se dokázali zkoncentrovat a dotáhnout další body a vyhrát.

Jak zatím hodnotíš celý turnaj?
Určitě nás mrzí prohra s Velkou Británií a snad nám to v konečném důsledku nezkazí celý turnaj. Doufám a věřím, že se s Německem kousneme, porazíme je a půjdeme do čtvrtfinále.

Ty hraješ v Německu, kolik znáš hráčů z německého týmu?
Mám tam pár spoluhráčů a pár protihráčů. Znám tak půlku týmu.

Už jste se bavili s Mikem Griffinem nebo spoluhráči o německých hráčích?
Ještě jsme se o tom nebavili, ale určitě co budu moct klukům pomůžu a předám nějaké informace a určitě se o tom ještě pobavíme.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací