Vítězství nad Německem posílá český tým do čtvrtfinále ME


Čeští baseballisté poráží na Mistrovství Evropy tým Německa a postupují do čtvrtfinále šampionátu proti Španělsku. Vítěz čtvrtfinále má jistotu účasti na Kvalifikaci o OH v Itálii.

Matematika před večerním utkáním s domácím týmem byla jasná – Německo může prohrát, Česko musí vyhrát. „Od začátku turnaje jsme šli do toho, že ta skupina je těžká, a může se rozhodovat v posledním zápase s Německem, a nakonec se to povedlo a jsme rádi,“ podotkl Matěj Hejma.

Češi nastoupili do důležitého zápasu na nadhozu s Janem Novákem, na první metu se vrátil Tomáš Juněc, Petr Čech chodil jako suplující pálkař.  Německý tým šel do vedení 2:0, ale od 4. směny už měli navrch čeští pálkaři. „Myslím, že to byl náš nejtýmovější výkon na tomto turnaji,“ okomentoval dobré pálkařské výkony svých spoluhráčů Matěj Hejma. Český tým využil pár chybiček vnitřních polařů Německa ve 4.směně a dvoumetovým odpalem pak stáhl na dva auty dva body Petr Zýma. Češi se tak dostali do vedení 3:2 a to už do konce zápasu nepustili. Vše pak dovršilo 5 bodů v 6.směně. Adam Hajtmar nejdříve trefil prostor mezi třetí metou a levým polem a stáhl Martina Mužíka i Tomáš Juňce. Následoval tříbodový homerun Matěje Hejmy, který přinesl českému týmu vedení 9:5 „Získali jsme nějaký náskok a trochu jsme se uvolnili, Němci už pak neměli takový tlak, ale byl to obrovský týmový výkon po celé utkání,“ liboval si Hejma.

Nováka vystřídal do 5.inningu Petr Minařík a zápas zkušeně doházel Daniel Padyšák, který německé hráče v podstatě k ničemu nepustil. „Situace nebyla v ničem jiná než ta ve finále Mistrovství Evropy U23. Prostě šlo o to tam přijít a házet strajky. Tyhle situace mám rád, takže jsem byl rád, že jsem dostal důvěru.“ Německo uzavřelo stav zápasu jednobodovým homerunem Amona.

Český tým důležité utkání zvládnul a potvrdil, že dobré výkony v turnaji nebyly náhodné. „Věřil jsem od začátku, že vyhrajeme, využili jsme chyb německé obrany a pak přišla série dobrých odpalů, která přinesla vítězství,“ uzavřel Daniel Padyšák.

Ve čtvrtfinále čeká Čechy Španělsko, tedy druhý tým ze skupiny B. „Španělsko jsou švihavé typy, nejsou to většinou Španělé spíše hráči z Jižní Ameriky. Hodně do toho tlučou, musíme to v poli pochytat a dát pár bodů a zvládnout to,“ věří týmu zadní polař Adam Hajtmar.

Po dvou hitech odpálili Schneider, Zýma, Hajtmar Adam i Jakub. Matěj Hejma stáhnul celkem 4 body. Jan Novák vydržel na kopci 4 směny, Petr Minařík 1,1 směny a Daniel Padyšák 3,2 směny. 

Čtvrtfinálový zápas by se měl hrát v pátek 13.9. od 16:00 hod. v Sollingenu. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Izrael – Francie, Nizozemsko – Belgie a Itálie – Německo.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací