ME Německo - den pátý


Pátý den šampionátu byl ve znamení dohrání základních skupin a odtajnil tak 8 týmů postupujících do čtvrtfinále.

Bez porážky postupuje ze skupiny B z prvního místa Itálie. Ta si v posledním zápase skupiny poradila s Belgií 11:4. Relativně vyrovnané utkání se zlomilo ve prospěch italských hráčů v dohrávce 4.směny, ve které zaznamenali hned 4 doběhy. Belgie se nadechla v 7.směně snížila na 4:7, ale tříbodový homerun Colabella vrátil jistotu na italskou stranu. Belgie i přes porážku postupuje ze 4.místa s bilancí W-L 2-3.

Španělský tým nepřipustil v utkání s Rakouskem žádné problémy a vyhrál jasně 19:1. V každé ze 6 odehraných směn zaznamenali alespoň bod, rakouští pálkaři zvládli odpálit pouze 4 hity oproti 18 španělským. Rakousko skončilo ve skupině na 5.místě s bilancí W-L 1-4.

Zatím nejjasnějšího vítězství turnaji dosáhla Francie v zápase s Chorvatskem, když vyhrála 23:0. Chorvaté po skvělých výkonech v začátku turnaje trochu odpadli, a poslední dva zápasy jasně prohráli. V tomto zápase sice po první směně prohrávali pouze 0:1, ale následných 14 bodů ve 2. inningu znamenalo konec všech nadějí. Chorvatsko tak končí ve skupině poslední bez vítězství, Francie skončila na 3.místě.

O první místo ve skupině A si to rozdali Nizozemsko a Izrael. Izrael byl před tímto zápasem bez porážky, Holanďané podlehli pouze českému týmu. Vzájemný souboj se po vyrovnaném úvodu zlomil na začátku 7.směny, kdy obhájce titulu získal 6 bodů, kterým jim pomohly 3 homeruny právě v této směně. Nizozemsko tak vyhrálo skupinu, Izrael skončil druhý, oba týmy s bilancí W-L 4-1.

Velká Británie bojovala o naději se Švédskem, zápas nakonec zvládla a vyhrála 13:7. Švédové již nemohli postoupit, ale pokud by vyhráli, pomohli by tak českému týmu. Od začátku utkání prohrávali, ale postupně dokázali snížit až na 7:8. Poslední dvě směny ale švédskému nadhozu nevyšly a Britové tak mohli slavit druhou výhru v turnaji. O tom, že nakonec do čtvrtfinále nepostoupí rozhodla večerní výhra Čechů nad Německem.

Češi měli nůž na krku – výhra znamenala postup do další fáze turnaje, a tedy i naději na účast na Kvalifikaci o OH, porážka pouze zápasy o 9. a12. místo. Naopak Německo bojovalo „pouze“ o pořadí ve skupině. Německo šlo do vedení, ale Češi zabrali ve 4.-7.směně, ve kterých získali celkem 10 bodů a dovedli pak už utkání do vítězného konce. Česko tak končí ve skupině třetí, Německo čtvrté.

Čtvrtfinálové zápasy začínají v pátek od 11:00 hod. utkají se Izrael s Francií, Nizozemsko sBelgií, Německo s Itálií a Česko se Španělskem. Češi hrají od 16:00 hod. v Solingenu.

Utkání o 9.-12.místo se hrají již ve čtvrtek. Rakousko vyzve Velkou Británii a Chorvatsko Švédsko.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací