Petr Baroch: "Myslím, že tým hrál výborně..."


Petře, jak hodnotíš výkony českého týmu v základní skupině?
Myslím, že tým hrál výborně. Ukázal, v čem je naše největší síla. Škoda zápasu s Velkou Británií, kdy jsme měli dvakrát plné mety a nepodařilo se nám skórovat. Výborný výkon jsme předvedli proti německému týmu, kde jsme potvrdili naší pálkařskou kvalitu a výborně zaházel Daniel Padyšák. Skvělé utkání bylo rovněž s Holandskem, kde jsme předvedli jak výborný výkon na nadhozu, tak v obraně a vydařil se také útok.

Jak jsou na tom hráči zdravotně?
Turnaj je dlouhý, je to náročné, hraje se každý den. Jsme rádi, že jsme Německo včera porazili a dnes byl den volna. Kluci využili wellness, regeneraci, saunu a taky ve větší míře Joe Truesdale, našeho fyzioterapeuta. Ale jinak jsou až na Jakuba Malíka všichni v pořádku.

Jak to vypadá s Jakubem?
Tak Jakub se zranil hned v prvním zápase s Izraelem. Zkoušíme ho dávat dohromady, ale myslím, že pro tento turnaj bude spíš mimo.

Ve čtvrtfinále nás čeká Španělsko, jakou máme s tímto týmem bilanci? Jaký je to soupeř?
Španělsko jsme na ME naposledy porazili v roce 2001 a potom v roce 2016 v rámci přípravy na Italském baseballovém týdnu. Je to těžký soupeř. Jsou v silné sestavě, jsou to dobří pálkaři, profesionální hráči, mají ve svém středu hráče z MLB. Budeme muset jako každý zápas tady na turnaji zahrát výborně. Nadhazovači musí zahrát svůj standard, pálkaři musí při obsazení skórovacích pozic dát ten hit, abychom skórovali a obrana musí zahrát na 100%. Je to utkání, ve kterém jde o hodně. Chceme ho vyhrát, abychom se mohli poprat o nějakou z medailí.

Můžeš prozradit startujícího nadhazovače?
Bude to Radim Chroust

Teď už je každý zápas o všechno….
Je to tak. Máme velké ambice získat medaili, nebo alespoň splnit „půl“ cíl, a to je účast na olympijské kvalifikaci v Itálii, která se hraje už příští týden. Držte nám palce!

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací