Další porážka v nastavení sebrala sen o medaili


Češi podlehli ve čtvrtfinále Španělsku až v nastavené směně 4:5 a budou bojovat o poslední volné místo na Kvalifikaci o OH ve spodním pavouku.

Druhé utkání na turnaji dovedl český tým do 10. směny a stejně jako v základní skupině s Velkou Británií, rovněž v duelu se Španělskem v ní neuspěl. „Je to nejtěsnější možná porážka, otázka jednoho odpalu. Jim přišel, nám ne,“ shrnul utkání Petr Zýma, zatím nejlepší pálkař českého výběru na turnaji.

Čeští reprezentanti začali na nadhozu s Radimem Chroustem a po 4 směnách prohrávali 0:2. Pak se ale podařilo odpálit Martinu Schneiderovi dvoubodový homerun a pro další bod doběhl Matěj Hejma po hitu Martina Mužíka. Češi tak rázem vedli 3:2. Španělští pálkaři odpověděli vzápětí rovněž dvoubodovým homerunem a vzali si vedení zpět. Vyrovnaní se dočkal český tým po dalším homerunu, který zaznamenal Matěj Hejma. Stav 4:4 vydržel až do konce základní hrací doby. „Bylo to nahoru dolu, na konci nám dělal problémy jejich rychlý nadhazovač, ale udrželi jsme Španěly až do konce na čyřech bodech a muselo rozhodnout prodloužení,“ hodnotil čtvrtfinále kapitán reprezentace Jakub Malík. Radima Chrousta střídal po 5 směnách Lukáš Hlouch, který udržel nebezpečné španělské pálkaře bez bodu. Od 7. inningu pak úřadoval na kopci Martin Schneider.

O vítězi musela rozhodnout až 10. směna, ve které týmy začínají s běžci na první a druhé metě. Českému týmu se bohužel nepodařilo dostat žádného z běžců pro bod. Naopak Španělům se na dva auty povedl dlouhý odpal, který znamenal jejich vítězství 5:4. „Bojovali jsme, byl to skvělý zápas s hořkým koncem,“ neskrýval zklamání Petr Zýma.
Češi byli soupeři, který je plný naturalizovaných hráčů a posil z Latinské Ameriky i z USA rovnocenným soupeřem. „Dali jsme do toho všechno, ale jedeme dál, potřebujeme zítra vyhrát a udržet si naději na OH, Půjdeme do toho určitě naplno,“ burcuje tým Jakub Malík

Čeští reprezentanti přišli porážkou o naději zahrát si o jednu z medailí, ale stále mohou postoupit na Kvalifikaci o OH do Itálie. Potřebují k tomu vyhrát další dvě utkání. V sobotu je čeká od 11:00 hod. Belgie.
„Musíme do toho teď jít s čistou hlavou, předvést ten výkon, který předvádíme. Baseball, který hrajeme je naprosto famózní, “ uzavřel Petr Zýma.

Tři hity a 1 RBI si zapsal Martin Mužík, druhý homerun na turnaji trefili Martin Schneider a Matěj Hejma. 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací