ME Německo - známe semifinalisty


Izrael, Nizozemsko, Španělsko a Itálie to jsou semifinalisté letošního ME a také jistí účastníci Olympijské kvalifikace v Itálii.

První čtvrtfinále mezi Izraelem a Francií rozhodl dobrý začátek izraelského týmu, který se dostal do vedení 7:0 po 4 směnách. Francouzi dokázali reagovat dvěma body, ale soupeř už si výhru a postup do semifinále pohlídal avyhrál 8:2. Pět z osmi bodů získali hráči Izraele po homerunech. Francouzští pálkaři naopak nenašli v útoku ten správný recept.

Duel Nizozemska s Belgií byl více než jednoznačný. Belgie šla sice na začátku utkání do vedení 2:0 ale holandští pálkaři dokázali odpovědět 5 body hned v dohrávce 1.měny a pak už celému zápasu dominovali a zvítězil jasně 17:2. Odpálili celkem 20 hitů, z toho 5 homerunů, z toho 3 v 5. směně. Orlando Yntema odházel vítězný complete game, Bernadina zapsal 4 hity ze 4 startů.

Další dva čtvrtfinálové zápasy byly dramatické až do samého konce.
Český tým podlehl Španělsku až v nastavené směně 4:5. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou až do stavu 4:4, který nakonec vydržel do konce 9.směny. V tie-breaku měli více štěstí Španělé, český tým tak bude bojovat o 5.místo zajišťující účast v Itálii.

Celou galerii fotografií českého týmu z ME najdete ve fotobance ČBA zde

Večerní zápas domácího Německa s favorizovanou Itálií zahájili němečtí hráči výborně a po třech směnách vedli 5:0. Italové začali stahovat v druhé půlce utkání a o své výhře rozhodli v dohrávce 9.inningu walk-off homerunu Alberta Miney.

Semifinálové dvojice tak tvoří Nizozemsko – Španělsko a Izrael - Itálie. České reprezentanty čeká Belgie, výhra znamená udržení naděje na postup do Kvalifikace o OH. Německo bude hrát s Francií. Vítězové si to pak spolu rozdají o poslední volné místo do Itálie.

Stream ze zápasu ČR - Belgie zde
BPB zde
S
treamy z další čtvrtfinále zde

Ve skupině o udržení si poradila Velká Británie se Švédskem 12:2 a Rakousko s Chorvatskem 10:0. Švédsko tak sestupuje, o druhé sestupové místo se utkají Chorvatsko s Velkou Británií.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací