Výhra nad Belgií přiblížila olympijskou kvalifikaci


Čeští baseballoví reprezentanti porazili ve spodní části pavouka ME Belgii 5:4 a jsou tak stále ve hře o kvalifikaci na OH, která se hraje příští týden v Itálii.
Třetí těsné utkání na šampionátu tentokrát dovedli Češi do vítězného konce, o kterém rozhodl homerun Martina Mužíka v dohrávce 8.směny: „Řekl jsem si, že prostě budu pálit a nějak to dopadne a naštěstí to spadlo za plot.“

Český tým se dostal po homerunu Petra Čecha ve 2.inningu a sérii dlouhých odpalů Schneidera, Hejmy, Červenky a Čecha ve třetím, do vedení 4:0. Soupeř se ale nevzdal, a proti startujícímu Borisi Bokajovi dokázal během 4. a 5.inningu srovnat na 4:4. Homerun zaznamenal Boermans. „Trochu jsme se uspokojili, že máme náskok, ale soupeř se dotáhl zpátky a pak to bylo drama až do konce,“ okomentoval tuto fázi zápasu Martin Mužík.

Po 5. směně se bodový zisk na obou stranách zastavil, čeští pálkaři sice kontaktovali nadhozy belgického startéra Desmedty, ale jejich odpaly končily v rukavicích belgické obrany. Mike Griffin na české lavičce zapojil do hry další 3 české nadhazovače, Duffka, Furka a Marka Minaříka, aby eliminoval belgický útok. Homerun Martina Mužíka na střídajícího belgického nadhazovače Brandena pak přišel v pravý čas. Do poslední směny nastoupil ke třetímu startu na tomto turnaji Daniel Padyšák, který zastavil belgické choutky o srovnání skóre 2 strike outy, třetí out pak přidala česká obrana. „Myslel jsem si, že to s nimi bude bitva, oni dobře pálí, my jsme udělali pár chyb, polevili jsme, a Belgie se vrátila do zápasu. Za vyrovnaného stavu tam byla lehká nervozita, ale naštěstí do dobře dopadlo,“ zhodnotil zápas autor druhého českého homerunu Petr Čech.

Po dvou hitech dnes odpálili Martin Schneider a Petr Čech, který má navíc 2RBI. Boris Bokaj odházel 4,2 inningu, winner bere Marek Minařík, který střídal v dohrávce 8. směny při dvou autech a obsazené první a druhé metě.

Češi tak mají stále na ději na účast na Kvalifikaci o olympijské hry. O tom, kdo se nakonec bude radovat rozhodne zápas s Německem, které ve druhém utkání poražených čtvrtfinalistů vyhrálo nad Francii překvapivě hladce 14:4. Češi již tohoto soupeře na šampionátu porazili v základní skupině 10:6.
„Bude to asi trochu jiné utkání, myslím, že na nás půjdou s jiným lineupem, než v prvním zápase, kdy někteří jejich hráči odpočívali. Bude to vyrovnané, ale my se s nimi popereme, abychom je znovu porazili,“ věří týmu Petr Čech.

Hraje se v neděli 15.9. od 11:00 hod. v Bonnu, utkání bude možné sledovat na webu ČT Sport a přes "červené" tlačítko, tentokrát i s českým komentářem Martina Kozáka!

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací