Martin Mužík: "Recept na Německo? Dát víc bodů než oni!"


Martine, v neděli vás čeká ten nejdůležitější zápas na turnaji, asi za posledních pár let, byť samozřejmě i ty předchozí tady i na minulých ME byly důležité.
Tak musíme vyhrát, abychom skončili do 5.místa a vybojovali tak účast na Kvalifikaci o OH. V tom je důležitost tohoto zápasu.

Jak se žije na turnaji, na kterém je každý zápas důležitý?
Je to těžké, už to prostě není mládežnický baseball a ni U23 baseball. Je to chlapský baseball a je znát, že každý tým má profesionální hráče, a že každý zápas je těžký a do každého se musí jít naplno.

Když to porovnáš s turnajem ME U23, který jste v srpnu v Praze vyhráli?
Tam jsme měli ve skupině horší týmy, ale tady to byla Izrael a Velká Británie plný Američanů, Holandsko, od kterého se zde čeká největší výkony a Německo se spoustou dobrých hráčů. Je to jiný baseball, když všichni ti hráči jsou na profesionální úrovni.

Tobě se na pálce hodně dařilo v zápase se Španělskem, kdy jsi odpálil 3 hity z 5 startů. V předchozích zápasech to tak dobré nebylo. Jsi dobrý pálkař, jak jsi to nesl, že tvá úspěšnost není tak vysoká?
Já jsem měl před turnajem náběh na angínu, takže jsem nemohl dát tréninku vše, co bych chtěl. Ale postupem času, jak se turnaj vyvíjel, tak jsem se do toho začal dostávat. A v zápase s Německem už jsem konečně cítil, že jsem našel svůj „timing“ a od té doby už jsem si byl sám sebou více jistý.

Se Španělskem v tie-breaku na tebe "vyšla" ulejvka, která byla skvělá, ale na třetí metě byl vyhlášen aut Martinu Červenkovi. Mrzelo tě, že na tebe nevyšla spíš situace na odpal, když se ti v utkání tak dařilo?
Mrzelo, chtěl jsem, aby někdo přede mnou ulejval a já šel na ten stav druhá a třetí meta obsazená. To by pro mě byla větší výzva. Ale dopadlo to bohužel jak to dopadlo.

V zápase s Belgií jsi formu potvrdil homerunem, který byl nakonec vítězným bodem, ale asi jste čekali, že bude rozhodnuto dříve, než v 8.směně….
My jsme na ně od začátku zápasu vlítli, ale pak jsme se trochu uspokojili a nechali se trochu ukolébat a oni nás dotáhli. Měli jsme tam spoustu odpalů, které jsme trefili na warning track ale Belgičané to bohužel pochytali. Jejich střídající nadhazovač už byl ale pomalejší, tak jsem si říkal, se musím nějak dostat na metu, že musíme udělat bod a spadlo to za plot a bylo to dobrý.

Ne probleskla tam myšlenka, že hrozí další tie-break?
Ne, vůbec ne, vůbec jsme o tom nepřemýšleli. Říkali jsme si, že prostě dotáhneme ten jeden bod a ukončíme to.

Utkání zase skvěle zavřel Daniel Padyšák, který se ale zítra vrací na univerzitu do USA…
Daniel byl skvělý, a i na zítra máme dost dobrých nadhazovačů, myslím, že proti Německu bude nadhazovačská baterie opět silná.

Překvapily tě výkony německého týmu proti Itálii a Francii?
Mužský francouzský tým neznám, ale začátkem utkání Německa s Itálií jsem byl hodně zaskočen. Nakonec to Itálie otočila, ale čekal jsem, že Italové jednoznačně vyhrají.

Ty jsi dnes pálil novými pálkami, které ti dorazily přímo na šampionát, jaké jsou?
Tak první start byl fly na warning track a druhý homerun, takže myslím, že dobrý (smích).

Mátě odehráno 7 zápasů v 8 dnech, cítíte už únavu?
Je to pro mě druhý dlouhý turnaj v sezóně. Na ME U23 to bylo lepší, protože jsme hráli jen 7 směn, ale tady se hraje na 9, navíc máme za sebou dvakrát směnu navíc. Je to hodně dlouhé. Také jsem tady na ME na jiné pozici v zadním poli, takže více běhám a únava tam je. Ale určitě do toho posledního zápasu dám sto procent.

Toto je tvůj první turnaj, který hraješ celý a nejsi na pozici catchera. Jaké to je?
Dobré (úsměv). Trochu jsem se toho outfieldu bál, protože jsem tam dříve hrával jednou za sezónu, ale už je to lepší, věřím si.

Co bude na Německo platit?
Dát víc bodů než oni!

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací